Aktualności

Okres: 07-2017

Przemysłowe Miasto Dzieci

Przemysłowe Miasto Dzieci

Wszystko co dobre szybko się kończy. Podobnie było z kolejną już edycją „Przemysłowego Miasta Dzieci”, które w dniach od 3 do 7 lipca odbywało się na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Przez kolejne pięć dni ponad sto dzieci wspólnie bawiło się i uczyło dorosłego życia. W trakcie trwania projektu zapoznawały się ze specyfiką wielu zawodów i profesji. Zarabiały i wydawały pieniądze. Uczyły się postaw obywatelskich wybierając burmistrza swojego miasta.

10-07-2017

czytaj więcej

Dyrektorzy placówek oświatowych powołani

Dyrektorzy placówek oświatowych powołani

4 lipca br. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz wręczył powołania na stanowiska dyrektorom jaworzyńskich placówek oświatowych, którzy zostali wybrani w ramach przeprowadzonych konkursów. Z dniem 1 września 2017 r. powierzone stanowiska obejmą:
Pani Małgorzata Adamowicz, która została wybrana na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie, Pani Jadwiga Chrobak, która została wybrana na dyrektora Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka w Jaworzynie Śląskiej, Pan Maciej Plencler, który został wybrany na dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, Pan Krzysztof Sołtys, który został wybrany na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej.

06-07-2017

czytaj więcej

Minęło, jak jeden dzień

Minęło, jak jeden dzień

Po osiemnastu latach kierowania Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej na zasłużoną emeryturę postanowiła przejść Pani Dyrektor Teresa Gawron. Osiemnaście lat, to bardzo długi okres, a przecież przez wiele lat wcześniej Pani Dyrektor była nauczycielem języka polskiego. W tym czasie mury szkoły opuściło tysiące absolwentów, można powiedzieć z dwóch pokoleń. Trudno zliczyć ilu uczniów dzięki Pani Teresie Gawron poznało piękno polszczyzny, ilu z nich opanowało niełatwe zasady gramatyki i ortografii.

06-07-2017

czytaj więcej

Biblioteka Publiczna otwarta od 6 lipca

Biblioteka Publiczna otwarta od 6 lipca

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej będzie otwarta dla czytelników od 6 lipca 2017 r. (czwartek). Serdecznie zapraszamy czytelników do lokalu przy ul. Wolności 2a i jednocześnie chcemy złożyć gorące podziękowania dla wolontariuszy Klubu Młodzieżowego oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej za ogromną pomoc przy przeprowadzce do nowej siedziby.

04-07-2017

czytaj więcej

Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

1 lipca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny Solidarności, zorganizowany przez członków NSZZ „Solidarność” działających w ZPS „Karolina” Sp. z o. o. i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Dowiedz się więcej

04-07-2017

czytaj więcej

Złote Gody

Złote Gody

Cztery małżeństwa z naszej gminy świętowały w piątek 30 czerwca 2017 r. okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego, tzw. Złote Gody. 50 lat w związku małżeńskim udało się wspólnie przeżyć:  Państwu Annie i Zbigniewowi Biliczak, Anieli i Franciszkowi Kańko, Janinie i Mieczysławowi Wesołowskim, Marii i Edwardowi Wodeckim.

03-07-2017

czytaj więcej

« poprzednie   1 2

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30