Aktualności

Okres: 07-2015

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego

Uwaga na  Barszcz Sosnowskiego

Na terenie woj. Dolnośląskiego stwierdzono występowanie groźnego chwastu- barszcz Sosnowskiego. Jest to roślina dwuletnia, która w pierwszym roku wytwarza rozetę liści (duże, pierzastodzielne), a w drugim wytwarza pędy nasienne (baldachy). W polskich warunkach roślina ta może wyrastać do wysokości 3,5–4 metrów.

Roślina ta często występuje na terenach wilgotnych w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów. Włoski znajdujące się na liściach i łodygach barszczu Sosnowskiego wydzielają substancję parzącą. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza.

08-07-2015

czytaj więcej

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego dot. ustalenia lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej dla odcinka sieci: Linia optotelekomunikacyjna RS_30 w relacji: WD_Sobótka - WS_Wałbrzych Miasto.

Obwieszczenie w załączeniu.

08-07-2015

czytaj więcej

Ogłoszenie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej poszukuje specjalisty do wykonywania:
specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w zakresie neurologopedii i rehabilitacji metodą NDT Bobath.

Pełna treść ogłoszenia do pobrania poniżej.
 

08-07-2015

czytaj więcej

Wakacyjne kursy zabytkowym pociągiem

Wakacyjne kursy zabytkowym pociągiem

Dzięki staraniom Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, we współpracy z Przewozami Regionalnymi Sp. z o.o. a także Miastem Świdnica, Starostwem Powiatowym w Świdnicy oraz PKP PLK S.A., po prawie 20 latach na Przedgórze Sudeckie powracają parowozy!

03-07-2015

czytaj więcej

Seniorzy i niepełnosprawni na Górze św. Anny

Seniorzy i niepełnosprawni na Górze św. Anny

29 czerwca 2015 roku 42 osobowa grupa seniorów i osób niepełnosprawnych uczestniczyła w zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PZERiI w Jaworzynie Śląskiej pielgrzymko-wycieczce na Górę św. Anny i parku miniatur sakralnych w Olszowej.
Emeryci i osoby niepełnosprawne uczestniczyły we mszy św. odprawianej między innymi w ich intencji w Sanktuarium św. Anny znajdującej się na najwyższym wzniesieniu Opolszczyzny. Pomimo ograniczeń ruchowych wszyscy uczestnicy dotarli na górę, mogli podziwiać piękno budowli i modlić się w intencjach własnych oraz podziwiać piękną panoramę okolicy.

03-07-2015

czytaj więcej

Pożegnanie Pani Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej

Pożegnanie Pani Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej

29 czerwca 2015 r. na sesji Rady Miejskiej odbyło się pożegnanie odchodzącej na emeryturę Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, Pani Elżbiety Pawlik. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Arturem Nazimkiem i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Panem Ireneuszem Besserem, złożyli podziękowania za dotychczasową, owocną współpracę oraz wkład, jaki wniosła na rzecz naszej wspólnoty, życząc jednocześnie spełnienia marzeń, sukcesów i satysfakcji na dalszej drodze życia.

02-07-2015

czytaj więcej

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

29 czerwca na sesji Rady Miejskiej radni dokonywali oceny wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy przez Burmistrza Pana Grzegorza Grzegorzewicza. Z zasady sesję absolutoryjną poprzedzają oceny prowadzonej polityki finansowej gminy, których dokonują Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna. Obie pozytywnie oceniły wykonanie budżetu w 2014 r. Także radni byli zgodni, co do tego, że budżet był realizowany w sposób prawidłowy i jednogłośnie udzieliły burmistrzowi absolutorium. Burmistrz natomiast podziękował za uzyskane poparcie oraz za konstruktywną współpracę w prowadzeniu spraw naszej Gminy.

02-07-2015

czytaj więcej

Otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych na rok 2015

Otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych na rok 2015

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej na podstawie: art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych Gminy w 2015 roku.

02-07-2015

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30