Aktualności

Okres: 09-2014

Piknik Kolejowy i ćwiczenia służb ratowniczych

Piknik Kolejowy i ćwiczenia służb ratowniczych

13 września br. okazał się pechowy dla kierowcy Fiata Uno oraz maszynisty i pasażerów pociągu, które zderzyły się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jaworzynie Śląskiej przy ulicy Spółdzielczej. W wypadku poszkodowani zostali kierowca samochodu oraz pasażerowie jadący pociągiem. Tak mogłaby brzmieć smutna relacja z tego wydarzenia. Na szczęście całe zajście było ćwiczeniami służb ratowniczych w postaci Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji, które odbyły się przy okazji Pikniku Kolejowego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej na bocznicy prowadzącej z Jaworzyny Śląskiej do Pastuchowa.

15-09-2014

czytaj więcej

Superniania w Jaworzynie Śląskiej

Superniania w Jaworzynie Śląskiej

W czwartkowy wieczór, 11 września, w nowym obiekcie na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Kobiecanki Kameralnie". Gościem specjalnym była Dorota Zawadzka, psycholog, autorka oraz współautorka wielu programów telewizyjnych, m.in. „Superniania”. W spotkaniu wzięły udział głównie mamy.

15-09-2014

czytaj więcej

Lekcja w Krzyżowej

Lekcja w Krzyżowej

W piątek, 12 września,  grupa uczniów Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej wzięła udział w konferencji, zorganizowanej przez MDSM „Krzyżowa” dla młodzieży powiatu świdnickiego, z przedstawicielem Landtagu Niedersachsen, rządu Dolnej Saksonii, panem   Klausem Peterem Bachmanem. Polityk zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącego Landtagu, jest również posłem do Bundestagu, Parlamentu niemieckiego.

15-09-2014

czytaj więcej

Projekt systemowy „Szansa na nowe jutro”

Projekt systemowy „Szansa na nowe jutro”

Zajęcia w tegorocznej edycji projektu „Szansa na nowe jutro”, realizowanym przez jaworzyński Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczęły się już w maju br. W ich programie znajdują się m.in. spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym, na których uczestnicy poznają swoje możliwości psychofizyczne i predyspozycje zawodowe.

12-09-2014

czytaj więcej

Narodowe Czytanie w jaworzyńskim Gimnazjum

Narodowe Czytanie w jaworzyńskim Gimnazjum

W sobotnie przedpołudnie 6. września uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr w Jaworzynie Śląskiej, ich rodzice i wychowawcy, Dyrekcja szkoły oraz inni nauczyciele wyjechali na wycieczkę integracyjną do myśliwskiej stanicy w Bojanicach. Głównym punktem spotkania było włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

09-09-2014

czytaj więcej

„Średniowieczny obóz Neudorf” w Nowicach

„Średniowieczny obóz Neudorf” w Nowicach

W miniony weekend, 6 i 7 września 2014 r. w Nowicach czas cofnął się o kilka wieków. Na na terenie rekreacyjnym – tzw. „Koziarni” powstał średniowieczny obóz, w którym przez dwa dni mieszkali i bawili się członkowie grup rekonstrukcji historycznej zaproszeni przez gospodarzy – Rotę Św. Barbary – bractwo rycerskie działające przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Dowiedz się więcej.

02-09-2014

czytaj więcej

Dożynki Gminne 2014

Dożynki Gminne 2014

30 sierpnia br. odbyło się Gminne Święto Plonów. W tym roku organizatorami uroczystości była społeczność sołectwa Milikowice. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną, którą odprawili księża Sławomir Calik i Władysław Terpiłowski.

01-09-2014

czytaj więcej

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Niestety wakacje, dopiero co się zaczęły, a już dobiegły końca i ponownie trzeba iść do szkoły. Rozpoczęty właśnie nowy rok szkolny przyniesie kilka zmian. Jedna z nich dotyczy najmłodszych dzieci. 1 września 2014 r. edukację szkolną rozpocznie 114 pierwszaków szkół podstawowych, wśród których znajduje się trzydzieścioro dzieci sześcioletnich urodzonych w pierwszej połowie 2008 r.

01-09-2014

czytaj więcej

« poprzednie   1 2

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30