Aktualności

Okres: 07-2017

Budowa hali sportowej

Prace budowlane w ramach największej inwestycji prowadzonej w gminie przebiegają zgodnie z harmonogramem. W czerwcu udało się m. in. wykonać: stabilizację gruntu pod parkingi, konstrukcję pod antresolę (zbrojenie oraz betonowanie), roboty murarskie, kanalizację deszczową (częściowo). Rozpoczęto prace dotyczące wykonania stropu żelbetowego zamykającego kondygnację parteru, w części socjalno – użytkowej, a także ruszyły roboty brukarskie na parkingu. 

Projekt   współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 i ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

18-07-2017

czytaj więcej

Nowe oblicze targowiska w Jaworzynie Śląskiej

Nowe oblicze targowiska w Jaworzynie Śląskiej

Gmina Jaworzyna Śląska, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii”  operacja typu Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, ubiega się o przyznanie dofinansowania na „Przebudowę –rewitalizację targowiska w Jaworzynie Śląskiej”.  Szacunkowa wartość inwestycji wynosić będzie 473 062,91 zł, z czego wnioskowane dofinansowanie 295 922,00 zł.

13-07-2017

czytaj więcej

Stolica polskiego kolarstwa w sobotę była w Nowicach

Stolica polskiego kolarstwa w sobotę była w Nowicach

Wszystko za sprawą IV edycji wyścigu w kolarstwie szosowym „Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Do Nowic już po raz czwarty przyjechali młodzi adepci tego pięknego sportu. Reprezentowane były prawie wszystkie kluby, w których trenuje się kolarstwo z terenu Dolnego Śląska, ale nie tylko.

10-07-2017

czytaj więcej

Przemysłowe Miasto Dzieci

Przemysłowe Miasto Dzieci

Wszystko co dobre szybko się kończy. Podobnie było z kolejną już edycją „Przemysłowego Miasta Dzieci”, które w dniach od 3 do 7 lipca odbywało się na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Przez kolejne pięć dni ponad sto dzieci wspólnie bawiło się i uczyło dorosłego życia. W trakcie trwania projektu zapoznawały się ze specyfiką wielu zawodów i profesji. Zarabiały i wydawały pieniądze. Uczyły się postaw obywatelskich wybierając burmistrza swojego miasta.

10-07-2017

czytaj więcej

Dyrektorzy placówek oświatowych powołani

Dyrektorzy placówek oświatowych powołani

4 lipca br. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz wręczył powołania na stanowiska dyrektorom jaworzyńskich placówek oświatowych, którzy zostali wybrani w ramach przeprowadzonych konkursów. Z dniem 1 września 2017 r. powierzone stanowiska obejmą:
Pani Małgorzata Adamowicz, która została wybrana na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie, Pani Jadwiga Chrobak, która została wybrana na dyrektora Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka w Jaworzynie Śląskiej, Pan Maciej Plencler, który został wybrany na dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, Pan Krzysztof Sołtys, który został wybrany na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej.

06-07-2017

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30