Aktualności

Okres: 07-2015

Wakacyjny piknik seniorów

Wakacyjny piknik seniorów

12 lipca w słoneczne niedzielne popołudnie jaworzyńscy seniorzy, osoby niepełnosprawne oraz młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej zebrali się na stadionie sportowym na pikniku integracyjnym seniorów, zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PZERiI.

14-07-2015

czytaj więcej

Wyścig w Nowicach w olimpijskim wydaniu

Wyścig w Nowicach w olimpijskim wydaniu

W sobotę, 11 lipca 2015 r. w Nowicach odbyła się II edycja wyścigu szosowego w jeździe indywidualnej na czas „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Imprezę swoją obecnością zaszczycili m.in. wychowankowie MKS „Karolina” – medalista olimpijski z Montrealu, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne Tadeusz Mytnik oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Mieczysław Cielecki.

Dowiedz się więcej.

14-07-2015

czytaj więcej

Przemysłowe Miasto Dzieci

Przemysłowe Miasto Dzieci

3 lipca w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku ruszył projekt „Przemysłowe Miasto Dzieci”. W Jaworzyńskim muzeum zajęcia przeprowadzane są pod nazwą Kolejowego Miasta Dzieci, nawiązując do naszych kolejowych tradycji.  Budowanie makiet, „naprawa taboru”, poznawanie historii kolejnictwa na Śląsku czy wspólne tańce to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci na terenie muzeum. Z pewnością każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.  „Przemysłowe Miasto Dzieci” potrwa tydzień - do 17 lipca.

14-07-2015

czytaj więcej

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego

Uwaga na  Barszcz Sosnowskiego

Na terenie woj. Dolnośląskiego stwierdzono występowanie groźnego chwastu- barszcz Sosnowskiego. Jest to roślina dwuletnia, która w pierwszym roku wytwarza rozetę liści (duże, pierzastodzielne), a w drugim wytwarza pędy nasienne (baldachy). W polskich warunkach roślina ta może wyrastać do wysokości 3,5–4 metrów.

Roślina ta często występuje na terenach wilgotnych w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów. Włoski znajdujące się na liściach i łodygach barszczu Sosnowskiego wydzielają substancję parzącą. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza.

08-07-2015

czytaj więcej

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego dot. ustalenia lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej dla odcinka sieci: Linia optotelekomunikacyjna RS_30 w relacji: WD_Sobótka - WS_Wałbrzych Miasto.

Obwieszczenie w załączeniu.

08-07-2015

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30