Aktualności

Okres: 02-2015

Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń i Instytucji Gminy Jaworzyna Śląska

Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń i Instytucji Gminy Jaworzyna Śląska

Tradycyjnie na początku każdego roku odbywają się turnieje piłki halowej, do udziału w których zapraszamy różne środowiska Gminy Jaworzyna Śląska. Turniej Stowarzyszeń i Instytucji ma najdłuższą tradycję. W tym roku do udziału w nim zaprosiliśmy drużyny reprezentujące różne organizacje i nieformalne grupy oraz środowiska, działające na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Samorządowcy, Związkowcy, Przedsiębiorcy, Strażacy, członkowie Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz gościnnie kobieca drużyna Darboru Bolesławice.

Dowiedz się więcej.

17-02-2015

czytaj więcej

Projekt „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jaworzyna Śląska"

Projekt „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jaworzyna Śląska"

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej  zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jaworzyna Śląska” wraz z projektem Prognozy oddziaływania na środowisko.
Plan gospodarki niskoemisyjnej (PGN) to dokument o znaczeniu strategicznym. Wskazuje się w nim działania prowadzące do transformacji wszystkich sektorów gospodarki, której efektami będą: redukcja emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i redukcja zużycia energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej.

13-02-2015

czytaj więcej

Zamelduj się w Gminie Jaworzyna Śląska

Zamelduj się w Gminie Jaworzyna Śląska

Szanowni Państwo!
Rozwój naszej gminy zależy m.in. od wielkości środków, jakie może ona przeznaczyć na inwestycje. Około 1/3 z kwot płaconych przez nas podatków dochodowych trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do jej budżetu. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji. Jeśli więc chcemy jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół możemy się do tego przyczynić.

11-02-2015

czytaj więcej

Konsultacje do LSR 2014-2020

Konsultacje do LSR 2014-2020

Lokalna Grupa Działania przygotowuje lokalną strategię rozwoju dla obszaru partnerstwa na lata 2014-2020. Pracę nad tym dokumentem rozpoczyna od diagnozy wszystkich obszarów życia na terenie objętym LGD. Diagnoza ma na celu określenie jak największego kręgu istniejących, rzeczywistych i aktualnych:

10-02-2015

czytaj więcej

Spotkanie z Krajem Kwitnącej Wiśni

Spotkanie z Krajem Kwitnącej Wiśni

W piątek, 13 lutego br. zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Kraju Kwitnącej Wiśni. Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii.

Dowiedz się więcej.

 

09-02-2015

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30