Aktualności

Okres: 08-2013

"Aktywny samorząd" - program pomocy dla niepełnosprawnych

"Aktywny samorząd" - program pomocy dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ze Świdnicy do końca sierpnia przyjmuje wnioski o pomoc dla osób niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Z dofinansowania może skorzystać osoba niepełnosprawna w wieku do 18 lat lub w wieku aktywności zawodowej lub zatrudniona, spełniająca warunki uczestnictwa określone w programie, nie posiadająca wymagalnych zobowiązań wobec PFRON lub Powiatu Świdnickiego.

26-08-2013

czytaj więcej

Nabór do grupy rekonstrukcji historycznej

Nabór do grupy rekonstrukcji historycznej

Jeżeli fascynuje Cię historia ożywiona, pragniesz poczuć, jak żyło się w wiekach średnich, to jesteś na dobrej drodze, aby wstąpić do Roty Świętej Barbary, czyli grupy rekonstrukcji historycznej, działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Rota Świętej Barbary zajmuje się odtwórstwem historycznym XIII-wiecznych realiów życia na naszych terenach. Członkowie grupy biorą udział w różnego rodzaju turniejach i zlotach. Tylko w tym roku reprezentowali naszą Gminę na Jarmarku Średniowiecznym na Zamku Grodno, świdnickich „Spotkaniach z historią”, Turnieju Rycerskim na Zamku Książ. Rota zorganizowała także imprezę rekonstrukcyjną – „Obóz średniowieczny” w Pasiecznej. Do największych sukcesów Roty w turniejowych szrankach należy wygrana w turnieju bojowym w Strzegomiu w 2012 roku.

26-08-2013

czytaj więcej

Udany Przegląd Zespołów Ludowych

Udany Przegląd Zespołów Ludowych

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlaiem Granitu", którego członkiem jest gmina Jaworzyna Śląska współorganizowało Przegląd Zespołów Ludowych, który odbył się w Dzierzkowie, w gminie Dobromierz. Na scenie jak zwykle efektownie zaprezentowali się jaworzyńscy seniorzy. Przygotowany przez nich program artystyczny został bardzo życzliwie przyjęty przez publiczność.

26-08-2013

czytaj więcej

Zaproszenie na Integracyjny Piknik Sportowy

Fundacja na Rzecz Wspierania Osób Potrzebujących “Integracja” serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy Jaworzyna Śl. do wzięcia udziału w Integracyjnym Pikniku Sportowym, który organizujemy w dniu 24 sierpnia 2013 r. (sobota) na Stadionie Miejskim, ul . Sportowa 1, w Jaworzynie Śląskiej. Na pikniku planujemy zaproponowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, integrację międzypokoleniową, oraz promocję zdrowego stylu życia.

21-08-2013

czytaj więcej

Lato na korcie - relacja

Lato na korcie - relacja

To już siódme wakacje, podczas których Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej organizuje na boisku przy ulicy Ceglanej turnieje piłki nożnej dla dzieci i siatkówki dorosłych pod wspólną nazwą „Lato na korcie”. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie, a w obu turniejach wzięło udział 58 zawodników.

19-08-2013

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3 4   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30