Aktualności

Okres: 09-2008

Rusza LGD "Szlakiem Granitu"

Zapraszamy na konferencję inaugurującą działalność Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". Konferencja odbędzie się 24 września 2008 r. o godz. 15.00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. Jej zasadniczym celem będzie przedstawienie założeń Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu", którą tworzą następujące gminy - Strzegom, Udanin, Żarów, Jaworzyna Śląska, Dobromierz, Kostomłoty, Świdnica i Udanin.

19-09-2008

czytaj więcej

Uwaga - progi spowalniające

W uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa na drogach w mieście, a także w związku z prośbami mieszkańców, na ulicach – Ceglana, Jana Pawła II i Ekerta zostały zamontowane progi spowalniające. Powinny one w znacznym stopniu ograniczyć prędkość pojazdów poruszających się po osiedlach i tym samym poprawić bezpieczeństwo pieszych.
Zadanie wykonała firma: Zakład Usługowo – Produkcyjny Franciszek Sobkowiak z Wałbrzycha za kwotę 14 783,96 zł.

16-09-2008

czytaj więcej

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Pastuchowie

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Pastuchowie

Lata oczekiwań, niekończące się tygodnie pracy i wiecznie ponawiane pytanie: " Kiedy wreszcie skończą?" - To wszystko za nami! Przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie powstało boisko, z którego możemy być dumni. 12. września 2008 roku szkoła podstawowa w Pastuchowie gościła wielu gości. Powodem wizyty było otwarcie boiska przy naszej szkole.

Uczniowie i zaproszeni goście wysłuchali okolicznościowych przemówień zaproszonych gości, którzy gratulowali nam wspaniałego obiektu i życzyli wielu sukcesów. Ksiądz Proboszcz poświęcił arenę naszych sportowych zmagań, a uczniowie klas szóstych - oczywiście w imieniu nas wszystkich - ślubowali, że w tym miejscu nigdy nie złamiemy zasad fair play. Wspólny śpiew, układy choreograficzne, przemarsz młodych sportowców i zapalenie znicza dopełniły wrażenia, że jest prawie jak na olimpiadzie. Słuchając występów uczniów klas szóstych, a także podziwiając wokalne i taneczne umiejętności ich młodszych kolegów, wszyscy śmiali się i klaskali. Wspaniały nastrój zapanował nie tylko na płycie boiska, ale także nad nią,
bo w niebo wypuściliśmy wiele kolorowych balonów.
Potem był piknik, który pomogli nam zorganizować nasi rodzice. Jedliśmy przygotowane przez nich przysmaki i kibicowaliśmy zawodnikom rozgrywającym mecz na boisku.
Teraz mamy już gdzie trenować i nie boimy się sportowych wyzwań.

Tekst: Agnieszka Szkudniewska

 

 

 

 

 

16-09-2008

czytaj więcej

ORLIK - już otwarty

ORLIK - już otwarty

W sobotę 13-go września o godz. 12:00 odbyła się uroczystość otwarcia dwóch boisk zrealizowanych w ramach programu MOJE BOISKO - Orlik 2012. Ten dzień zapewne przejdzie do historii naszej gminy nie tylko z uwagi na fakt oddania do nowego obiektu sportowego ale z uwagi na znamienitych gości, którzy przybyli na uroczystość.

15-09-2008

czytaj więcej

BUDOWA BOISK SPORTOWYCH UKOŃCZONA!!!

BUDOWA BOISK SPORTOWYCH UKOŃCZONA!!!

W dniu 09 września odbył się odbiór boisk sportowych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Zakres etapu obejmował budowę boiska do piłki nożnej o powierzchni 1860 m2 z trawy syntetycznej, budowę boiska do koszykówki i siatkówki o powierzchni 613,11 m2 z nawierzchni tartanowej wraz z ogrodzeniem boisk oraz ich oświetleniem.

11-09-2008

czytaj więcej

« poprzednie   1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30