Aktualności

Niech żyje teatr!

 Niech żyje teatr!

24-04-2009

22 kwietnia 2009 roku był niezwykłym dniem dla naszej szkoły, ponieważ po raz pierwszy staliśmy się organizatorami Przeglądu Teatrów Szkolnych. Dzięki wsparciu Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Pana Grzegorza Grzegorzewicza, który Swym patronatem objął to przedsięwzięcie, mieliśmy wspaniałe nagrody.
Dyrektor Ośrodka Kultury Jaworzynie Śląskiej, Pan Sylwester Bartczak, udostępnił nam salę, w której mogły się odbyć występy i przez cały czas trwania przeglądu wspierał nas swoimi radami.

Nasze zaproszenie przyjęły szkoły z Żarowa, Jaworzyny Śląskiej i Zastruża. W ramach pokazów pozakonkursowych uczniowie klasy 0 z Zastruża zaprezentowali spektakl pt. "Mały Książę". Uczestnicy konkursu byli podzieleni na dwie kategorie: klasy I-III i klasy IV-VI. W przerwach między występami mogliśmy podziwiać występy taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, przygotowanych przez Pana Michała Szymańskiego. Młodzi artyści mieli także możliwość pokrzepienia się słodyczami i napojami.

Jury w składzie: Pan Sylwester Bartczak, Pani Roksana Sisko i Pani Katarzyna Żygadło, musiało podjąć trudną decyzję, bo wszystkie występy bardzo się podobały. Ostatecznie zdecydowano, że w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Jaworzyny Śląskiej, która pokazała spektakl pt. "Zabawa ze śpiącą królewną". Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Pastuchowie, która wystawiła "Czerwonego Kapturka". W kategorii klas IV-VI jury nie przyznało III miejsca. Zdecydowano, że I miejsce należy się przedstawieniu "Jaś i Małgosia" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej z Pastuchowa. II miejsce zajęły Szkoła Podstawowa w Żarowie, która wystawiła "Pchłę Szachrajkę", oraz Szkoła Podstawowa z Zastruża z własną interpretacją "Małego Księcia".

Organizatorki Przeglądu: Panie Barbara Nowak, Dorota Czyczerska i Agnieszka Szkudniewska składają gorące podziękowania Panu Ryszardowi Rajkowskiemu za nieocenioną pomoc w przygotowaniu dekoracji do przedstawienia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Do zobaczenia w następnym roku!
Tekst: Agnieszka Szkudniewska

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30