Aktualności

Uczniowie jaworzyńskiego gimnazjum zajęli I miejsce na etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej”

 Uczniowie jaworzyńskiego gimnazjum zajęli I miejsce na etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej”

07-05-2009

Już po raz piąty uczniowie gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej” ogłoszonym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie.

Członkowie Gimnazjalnego Klubu Europejskiego: Ewelina Bujak, Agata Rymarczyk i Jarek Szczepaniak napisali esej na następujący (z trzech zaproponowanych przez organizatorów) temat: „ Pięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej- w jakim stopniu spełniły się pokładane w nim nadzieje?”.
Praca powstała pod kierunkiem p. Anny Ryś.

Esej został wysłany do Wrocławia, do Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewódzka Komisja Konkursowa najwyżej oceniła pracę naszych gimnazjalistów
i przesłała ją ( jako jedyną w kategorii gimnazjów ) na etap ogólnopolski do Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej do Warszawy. Pod koniec maja (dokładny termin nie został jeszcze podany) zwycięzcy pojadą do Wrocławia, do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na uroczystość wręczenia nagród.

Należy dodać, że Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej już czterokrotnie znalazło się wśród laureatów wojewódzkiego etapu konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej”.

Z niecierpliwością czekać będziemy na ogólnopolskie wyniki konkursu.

www.gimnazjum.jaworzyna.net

mgr Anna Ryś

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30