Aktualności

Finał X Dni Goethego w Bagieńcu.

Finał X Dni Goethego w Bagieńcu.

21-06-2005

17 czerwca 2005, w Bagieńcu, w godzinach wieczorno-nocnych odbyło się podsumowanie X Dni Goethego. Spotkanie to rozpoczęło się otwarciem ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej, która została przygotowana w ramach projektu "Bagieniec" przez Uczniów Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej. Koordynatorem projektu jest Pani Lucyna Luba, a oficjalnego otwarcia dokonał Pan Krzysztof Sołtys, dyrektor szkoły w towarzystwie uczniów i pani koordynator.

Młodzi aktorzy z warsztatów teatralnych rozpoczęli przedstawienie teatralne na cmentarzu bagienieckim i następnie przeprowadzili gości i pozostałych uczestników w stronę stawów bagienieckich, na których odbywały się dalsze działania teatralne. Pochód z pochodniami otwierały sztandary przygotowane przez plastyków oraz bryczka z końmi Państwa Mazurków z Bagieńca.

Następnie już na Zamku prezentowane były dokonania młodzieży, uczestników warsztatów recytatorskich, w postaci programu poetyckiego z wykorzystaniem utworów J.W. Goethego; poezja śpiewana w wykonaniu Moniki Świderskiej ze Świebodzic oraz Artura Ridla i Artura Kędzierskiego. Na dziedzińcu pojawił się również Kabaret "Jakiś Tam" i zespół muzyczny Drum Puls Tamtam z Żarowa, którzy bawili publiczność, zachęcając do wspólnej zabawy. Wręczone zostały nagrody w konkursie dziennikarskim i prezentowane były utwory poetyckie nagrodzone w konkursowych zmaganiach młodych poetów. Dziennikarze zaprezentowali "Hausta", który wkrótce powinien trafić do szkół.

W X Dniach Goethego wzięli udział uczniowie ze szkół: Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, Zespołu Szkół w Jaworzynie Śląskiej, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Marta Jajko

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30