Aktualności

WIZYTA DELEGACJI Z PEYREMALE ZAKOŃCZONA!

WIZYTA DELEGACJI Z PEYREMALE ZAKOŃCZONA!

24-06-2005

W dniach 20-22 czerwca 2005 roku gościliśmy delegację z francuskiej miejscowości Peyremale, która wyraziła chęć współpracy z Gminą Jaworzyna Śląska. Wśród dziewięciu delegatów znaleźli się włodarze z Peyremale tj. Pani Mer oraz dwoje jej zastępców, jak również przewodniczący i członkowie Stowarzyszenia "Pol-France".

 

W poniedziałek tj.20 czerwca odbyło się oficjalne przywitanie gości przez Panią Burmistrz i Władze Miasta w Urzędzie Miasta. Po krótkiej wizycie w Urzędzie, Francuzi zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Tam zapoznali się z funkcjonowaniem oświaty na naszym terenie oraz obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów. Pożegnani zostali bukiecikami kwiatów z bibuły, które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej.

We wtorek odbył się dzień "objazdowy". Oprócz uroków naszej gminy, goście poznali Świdnicę . Odwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju oraz Kościół pw. Św. Stanisława i Wacława. Byli pod ogromnym wrażeniem bogactwa architektonicznego i kulturowego okolic Jaworzyny Śląskiej. Uwieńczeniem tegoż dnia była wizyta w Zamku Książ.

22 czerwca odbyło się spotkanie w SOK i BP, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Wspierajmy się", Klub "Herbatka" oraz SOKiBP, przy współpracy Studium Folklorystycznego "Stokrotka". Delegacja francuska, staropolskim zwyczajem, została powitana chlebem i solą. Mieszkańcy Jaworzyny, biorący udział w spotkaniu, przywitali gości bardzo serdecznie. Przygotowany został poczęstunek, podczas którego Panie z klubu "Herbatka", przy akordeonowym akompaniamencie Pana Hieronima Fabisia, odśpiewały pieśni folklorystyczne z naszego regionu. Goście bardzo chętnie brali udział w zabawie. Zachęceni zaśpiewali swoje pieśni folkowe. Podczas spotkania została zorganizowana wystawa prac, których autorami są mieszkańcy Jaworzyny i okolic. Wszystkie eksponaty były do kupienia, co skrzętnie wykorzystali nasi goście. Wieczorem odbyło się pożegnanie z gośćmi z Francji. Pani Mer Peyremale, Eveline Xavier, podziękowała wszystkim za tak ciepłe przywitanie i pobyt oraz wyraziła głęboką nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać. Po ciepłych słowach zaprosiła delegację z Gminy Jaworzyna Śląska do rewizyty w Peyremale.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30