Aktualności

POLICJA RADZI - POLICJA INFORMUJE

POLICJA RADZI - POLICJA INFORMUJE

08-07-2005

Czas wakacji to czas radości i wypoczynku, jednak są instytucje, które w tym czasie zobligowane są do wytężonej pracy.

 

W związku z tym w dniu 02.07.2005 Fundacja "Nasze Dzieci" z Żarowa, wspólnie z policjantami z posterunku policji w Jaworzynie Śląskiej i członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta na terenie boiska gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej przeprowadziła akcję pt. "Bezpieczny Rower".

W czasie wspólnej zabawy informowano dzieci, młodzież oraz rodziców o zagrożeniach płynących z nieprawidłowego poruszania się po drogach. Poruszano aspekty nieobowiązkowego ubezpieczenia OC i NW dla rowerzystów - szczegółowych informacji w powyższej sprawie udzielali przedstawiciele PZU.
Wszystkim zaprezentowano rower wyposażony w obowiązkowe wyposażenie tj. oświetlenie, hamulce, dzwonek. Zaprezentowano rowerzystę wyposażonego w kask ochronny, ochraniacze na kolana i łokcie - uświadamiano wszystkich o zaletach stosowania w/w elementów.

Przeprowadzono konkurs dot. bezpieczeństwa na drogach, właściwego zabezpieczenia rowerów przed kradzieżami - udzielającym prawidłowych odpowiedzi wręczano nagrody. Strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego, udzielania pierwszej pomocy ofiarom oraz wydobywania uczestników wypadku z uszkodzonych samochodów - wszyscy byliśmy świadkami ich kunsztu, zaangażowania w niesienie pomocy ofiarom wypadków. Zabawa zakończyła się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia na tle wozu bojowego naszych strażaków.

Przeprowadzona akcja pokazała, że potrafimy się wspólnie bawić i jednocześnie uczyć.

Do zobaczenia podczas następnej wspólnej zabawy w czasie której będziemy się uczyć jak dbać o nasze bezpieczeństwo.

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30