Aktualności

Turniej Piłki Nożnej

11-08-2005

W dniach 8 - 10 sierpnia, w ramach akcji letniej 2005 "Wakacje ze sportem. Wypoczywaj aktywnie", na boisku MKS "Karolina" odbył się turniej amatorskich drużyn piłki nożnej.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 zespołów: "Kolejorz", "Sępiska", "FC Barcelona", "Manchester", "AC Milan", "Liverpool" i "Swornica" z Jaworzyny Śląskiej, oraz "Pasistan" i "SV Błyskawica" z Pasiecznej.
Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - uczniowie szkół podstawowych i II kategoria - gimnazjaliści.

W pierwszej kategorii najlepszą okazała się drużyna "Manchesteru" z Jaworzyny Śląskiej w składzie: Mateusz Masny, Patryk Szpak, Dawid Kompała, Wojtek Szuba, Rafał Luber, Damian Tymcik i Tomek Krawczyk.

Zwycięzcą w II kategorii wiekowej została drużyna "Kolejorza" (Filip Długosz, Dariusz Kompała, Piotr Czuryło, Kamil Tyczyński, Adrian Leletko i Łukasz Jarząb), gładko pokonując (6:1) w środowym finale "FC Barcelonę". Trzecie miejsce po zwycięstwie nad drużyną "Sępiska" zajęła "SV Błyskawica" z Pasiecznej.
Królem strzelców turnieju został zawodnik "Kolejorza" Piotr Czuryło - 17 bramek.
Organizatorami imprezy byli: Miejski Klub Sportowy "Karolina" i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna.