Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny RODZINA KULTUR w ramach XVI Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny RODZINA KULTUR w ramach XVI Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej

21-10-2005

18 października 2005 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jaworzynie Śląskiej nastąpiło otwarcie wystawy prac, które zostały dostarczone na Konkurs Plastyczny pod hasłem "Rodzina Kultur". Podczas tegorocznej edycji wpłynęło 258 prac z 28 placówek z Dolnego Śląska oraz Pragi i Teplic n/Metuji z Republiki Czeskiej. Nagrodzono ponad 90 z nich.

Podczas otwarcia wystawy Natalia Kita - Vice Burmistrz Jaworzyny oraz Zdzisław Skarbek - dyrektor ośrodka kultury i organizator konkursu, wręczyli laureatom nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Stowarzyszenie Komitetu Obywatelskiego Ziemi Kłodzkiej, Urząd Miasta i Ośrodek Kultury w Jaworzynie Śląskiej.Oprócz nagród indywidualnych wręczono dodatkowe wyróżnienia:

GRAND PRIX dla: Młodzieżowego Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu, Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz Nagrodę Starosty Powiatu Świdnickiego dla Bogumiły Myrdzio z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy; Nagrody Burmistrza Jaworzyny Śląskiej dla Krystiana Bujaka i Karoliny Murdzy ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Nagroda Dyrektora Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego i Nagrodę Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej dla Justyny Ból i Ani Kaczmarskiej z Zespołu Szkół Zawodowych w Bystrzycy Dolnej, Nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej dla Anny Menclovej z Zakladni Skola w Teplicach n/Metuji.

Natomiast Marek Lazurek z Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kopernika we Wrocławiu za wieloletnie uczestnictwo w konbkursie plastycznym i wybitne prace rzeźbiarskie otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu do Brukseli, ufundowaną przez Europosła Ryszarda Czarneckiego.

Wszystkim laureatom organizator konkursu, czyli Ośrodek Kultury w Jaworzynie Śląskiej, serdecznie gratuluje i zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu.

(foto: Anna Ligęza;
tekst: Marta Górska)

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30