Aktualności

Pożyteczne ferie 2006

12-12-2005

III edycja konkursu "Pożyteczne ferie 2006" realizowanego ze środków Fundacji Wspomagania Wsi" została rozstrzygnięta. Aprobatę komisji konkursowej zyskał projekt pt. "Świat teatru" napisany przez Teresę Gawron reprezentującą Radę Sołecką w Nowicach.

 

Bezpośrednimi beneficjentami projektu będzie 30 dzieci z Nowic. To one pojadą na przedstawienie teatralne pt. "Przydróżki" do wałbrzyskiego teatru, a następnie spotkają się z aktorami, aby poznać specyfikę ich pracy. Ta część realizacji projektu będzie okazją do pogłębienia wiedzy o teatrze, funkcji rekwizytów, kostiumów, scenografii, zadań reżysera, choreografa, itp.

Następny etap to przygotowanie własnego przedstawienia. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy ze świetlicy środowiskowej pani Karoliny Jangrot będą wybierały sztukę, ćwiczyły dykcję, ruch na scenie, gesty, operowanie rekwizytami, a wspólnie z rodzicami oraz starszymi kolegami przygotują scenografię i kostiumy.

Efekty swojej pracy dzieci zaprezentują w czasie premiery, na którą zostaną zaproszeni mieszkańcy Nowic. Kolejna prezentacja umiejętności młodych nowiczan odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śl. i stworzy okazję do pokazania się przed kolegami. Realizacja projektu w tej części będzie wyrabiać wrażliwość na piękno języka polskiego, da wszystkim dzieciom możliwość zaprezentowania się na scenie oraz będzie okazją do określenia uzdolnień.

Na zakończenie nowiczanie pojadą do muzeum lalek, aby poznać różne rodzaje działalności teatralnej. Wiedza taka jest potrzebna do kontynuowania zajęć z dziećmi, które zechcą pracować w grupie teatralnej.
Należy dodać, że w realizacji zadań objętych projektem "POŻYTECZNE FERIE 2006" Radę Sołecką będzie wspierał Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śl.

Na realizacje zadań zapisanych w projekcie Fundacja Wspomagania Wsi Przyznała Radzie Sołeckiej Nowic 1500 zł.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30