Aktualności

WIGILIA PUBLICZNA

WIGILIA PUBLICZNA

21-12-2005

Dnia 21 grudnia 2005 r. odbyła się Wigilia Publiczna zorganizowana w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jaworzynie Śląskiej. Stało się to już tradycją w naszej Gminie, którą mamy nadzieję kontynuować jak najdłużej. W tym roku przygotowano 150 miejsc dla samotnych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy.

W Wigilii uczestniczyli także przedstawiciele władz Gminy Jaworzyna Śląska: Pani Halina Dydycz - Burmistrz, Pani Natalia Kita - Zastępca Burmistrza, Pan Zbigniew Czajkowski - Radny Rady Miejskiej; Pan Zdzisław Skarbek - Dyrektor SOKiBP oraz ks. Proboszcz Janusz Stokłosa.

Po świątecznym przedstawieniu przygotowanym przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, zebrani wspólnie odmówili modlitwę i połamali się opłatkiem. Pani Burmistrz podziękowała tym, którzy zorganizowali Wigilię oraz złożyła wszystkim życzenia zdrowia, wiele radości i szczęścia, a przede wszystkim, jak najmniej problemów w Nowym 2006 Roku. Wreszcie goście zasiedli przy suto zastawionych stołach.

Było to możliwe dzięki pomocy sponsorów, którzy przekazali na ten szczytny cel środki pieniężne, rzeczowe i żywność. O świąteczną atmosferę zadbały również panie ze Stowarzyszenia "Wspierajmy się", które śpiewały kolędy. Dzięki takim akcjom jak ta, każdy, kto na co dzień boryka się z wieloma przeciwnościami losu, może poczuć się ważny i potrzebny i spędzić tę chwilę w gronie innych osób, radując się ze Świąt Bożego Narodzenia.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30