Aktualności

2 CZYTELNIE INTERNETOWE W GMINIE!

2 CZYTELNIE INTERNETOWE W GMINIE!

19-01-2006

W grudniu 2005 roku, w ramach programu "IKONKA" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, gmina Jaworzyna Śląska otrzymała 6 komputerów PC wyposażonych w system operacyjny, pakiet biurowy, program antywirusowy i sprzęt sieciowy typu WI-FI.

3 zestawy trafiły do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie od dwóch tygodni czynna jest Czytelnia Internetowa, dostępna dla czytelników Biblioteki Publicznej. W okresie ferii zimowych Czytelnia Internetowa jest otwarta w godz. 11.00-17.00. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. W ciągu najbliższych dni SOKiBP planuje zakupienie drukarki, która z pewnością ułatwi korzystanie z zasobów internetowych czytelnikom, którzy poszukują różnorodnych wiadomości edukacyjnych.

Kolejne trzy zestawy trafiły do filii Biblioteki Publicznej w Starym Jaworowie. Aktualnie przystosowywane jest pomieszczenie do uruchomienia Czytelni Internetowej. Ze względu na zbyt małe pomieszczenie biblioteki, która mieści się w Szkole Podstawowej, dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły udostępnione zostanie dodatkowe pomieszczenie na uruchomienie stanowisk internetowych.

Uruchamianie nowych Czytelni Internetowych w ramach programu "IKONKA", zwłaszcza w małych miejscowościach i na terenach wiejskich - gdzie dostęp do sieci internetowej jest w dużym stopniu ograniczony - otwiera społeczności lokalnej możliwość dotarcia do wiedzy często dotychczas niedostępnej. Dzięki programowi, mieszkańcy takich miejscowości otrzymują szansę skorzystania z zasobów edukacyjnych sieci Internet, dotarcia zarówno do zbiorów Polskiej Biblioteki Internetowej, jak również innych cennych źródeł wiedzy i informacji.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30