Aktualności

Konkurs o tytuł "Dobroczyńca roku 2005"

25-01-2006

Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce od 1997 roku. Jest to największy w Polsce program promujący społeczne zaangażowanie firm. W konkursie nagradzane są firmy, które skutecznie realizują działania społeczne samodzielnie, bądź we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

Obecnie trwa IX edycja Konkursu. Jak co roku o tytuł "Dobroczyńca Roku" ubiegać się mogą przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, a także fundacje utworzone przez firmy, mające siedzibę w Polsce. Firmy mogą być nominowane w dwóch kategoriach:

  • Współpraca firmy z organizacją pozarządową - w tej kategorii firmy mogą być nominowane wyłącznie przez organizacje pozarządowe, z którymi współpracowały;
  • Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy - w tej kategorii firmy samodzielnie zgłaszają swoje nominacje.

Złożenie wniosku przez organizacje pozarządową może być formą podziękowania i uznania za aktywność społeczną dla zgłoszonej firmy, która współpracuje z organizacją wspierając jej działania finansowo, rzeczowo lub świadcząc usługi.

Wnioski nominacyjne można składać osobiście do 13 lutego 2006 w siedzibie Akademii Rozwoju Filantropii lub przesyłać pocztą na adres: ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa (decyduje data stempla pocztowego).

Zgłoszenia będą oceniane przez ekspertów, a następnie rozpatrywane przez Kapitułę Konkursu, w której skład wejdą przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych. W tym roku dodatkowo jednego laureata w kategorii "Współpraca firmy z organizacją pozarządową" wybiorą internauci w głosowaniu na stronie internetowej konkursu www.dobroczyncaroku.pl Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie firma Ernst&Young. Patronem medialnym jest m.in. portal www.ngo.pl

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi na przełomie kwietnia i maja. W połowie maja 2006 odbędzie się uroczysta , na której oficjalnie przedstawieni zostaną laureaci Konkursu. Zwycięzcy otrzymają statuetkę "Dobroczyńcy Roku" oraz prawo do wykorzystywania tytułu i logotypu konkursu.

Regulamin i obszerniejsze informacje znajdują się na stronie www.dobroczyncaroku.pl
Informacje na temat konkursu można także uzyskać dzwoniąc pod nr tel. (022) 622-01-22 lub pisząc na adres konkurs@dobroczyncaroku.pl

Poniżej umieszczony jest druk wniosku dla organizacji pozarządowych.
Pozostałe druki można pobrać ze strony konkursu.

* PLIK DO POBRANIE: Wniosek zgłoszeniowy

Załączniki:

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30