Aktualności

JASEŁKA '2006

JASEŁKA '2006

17-02-2006

KONKURS JASEŁKOWY

W piątek, 10.02.2006r., w Ośrodku Kultury, odbyły się prezentacje konkursowe jasełek. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej zdobyli GRAND PRIX. Zespół, podczas konkursu, wywarł na jury ogromne wrażenie. Dobra gra aktorska, minimum scenografii, zabawa słowem, ładna oprawa muzyczna chóru, przygotowanego przez Pana Zbigniewa Pietrzaka. Wszystko to miało wpływ na wysoką ocenę konkursową.

Opiekunowie, którzy przygotowali uczniów Gimnazjum to: Pan Marian Gawron i Pan Zbigniew Pietrzak.
Wyróżnienie w konkursie otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej, a opiekunami grupy były: Pani Alicja Pindel i Pani Lidia Soboczyńska.

WIECZÓR JASEŁKOWY

Spotkanie podczas wieczoru artystycznego, w czwartek, 16.02.2006r., zebrało sporą liczbę widzów, rodziców, znajomych, uczniów Gimnazjum, ale i zwykłych mieszkańców, zachęconych do udziału w spotkaniu. Wieczór przebiegł w bardzo miłej atmosferze.

Na scenie, gościnnie, najpierw pojawiła się grupa młodzieżowo-dziecięca ze Świebodzic, którą opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Szkolnych "DE NOTRE DAME", prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny: ciekawa oprawa muzyczna i śpiew dzieci i młodzieży, piękna scenografia, stroje i rekwizyty oraz gra aktorska od najmniejszych po najstarszych członków grupy - wszystko to miało wpływ na atmosferę pełnej i prawdziwej zadumy, jaka zapadła na sali. Występ wywarł ogromne wrażenie, a oklaskom nie było końca. Zespół otrzymał podziękowanie za występ, natomiast panie przygotowujące grupę: Pani Dorota Trząskowska-Kalousek i Siostra Monika Wijas - kwiaty, jako podziękowanie za pracę i trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Na scenie następnie zaprezentowała się grupa z Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej, prezentując nagrodzone w konkursie jasełkowym przedstawienie. Kwiaty, dyplom oraz nagrodę pieniężną w wys. 350,-zł odebrali nauczyciele, opiekunowie grupy: Pan Marian Gawron i Pan Zbigniew Pietrzak. Na koniec kilka miłych słów skierował do publiczności i organizatorów spotkania Dyrektor Gimnazjum, Pan Krzysztof Sołtys, dziękując za możliwość wyjścia poza mury szkoły z działalnością artystyczną, jaka prowadzona jest przez nauczycieli szkół, w tym także jaworzyńskiego Gimnazjum.

Wyróżnienie w postaci kwoty 150,-zł oraz dyplom i kwiaty dla Pani Alicji Pindel i Pani Lidii Soboczyńskiej odebrała Pani Soboczyńska. Serdecznie pozdrawiamy Panią Alicję Pindel, która nie była obecna na konkursie i wieczorze jasełkowym oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Serdeczne podziękowania kierujemy również, w stronę dzieci i młodzieży, która tak zachwyciła jaworzyńską publiczność. To Wasza praca sprawiła, że jasełka, jako element polskiej tradycji nie zaginął. Życzymy Wam wielu sukcesów w zabawie z teatrem!

Tekst i foto: Marta Górska
imprezy@jaworzyna.net


Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej

Grupa pod opieką Zgromadzenia Sióstr Szkolnych  "De Notre Dame" ze Świebodzic

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30