Aktualności

50-lecie kapłaństwa ks. prałata Jana Miłosia

 50-lecie kapłaństwa ks. prałata Jana Miłosia

17-06-2009

Msza św. Koncelebrowana przez Księży Jubilatów oraz Słowo Boże wygłoszone przez Księdza Biskupa Ignacego Deca – w taki sposób mieszkańcy Parafii św. Michała Archanioła w Milikowicach oraz licznie przybyli goście, uczcili 50 – lecie święceń kapłańskich Ks. Prałata Jana Miłosia i 100-lecie wybudowania kościoła w Witkowie zbiegające się z 10-tą rocznicę konsekracji.

Ksiądz Kanonik Jan Miłoś urodził się 9 marca 1933 r. w Borowej koło Mielca Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, święcenia kapłańskie przyjął w 1959 roku. Jako wikariusz pracował przez 5 lat w Dzierżoniowie w parafii iw, Jerzego, następnie I rok we Wrocławiu w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Po 6 latach wikariatu, juko proboszcz objął parafię w Koskowicach koło Legnicy, gdzie pracował 10 lat, następnie w roku 1975 objął jako proboszcz parafie Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Od grudnia 1985 roku pracuje jako proboszcz w parafii św. Michała Archanioła w Milikowicach. Parafia jest bogata w obiekty sakralne, do których należą kościół w Milikowicach i w Wilkowie wraz z domami parafialnymi oraz kościół w Starym Jaworowie, a także dwie kapliczki na cmentarzach w Witkowie i Milikowicach.

W uroczystościach, które odbyły się 14 czerwca w kościele parafialnym wzięli udział także księża jubilaci, którzy wspólnie z ks. Janem Miłosiem obchodzili 50 rocznicę święceń kapłańskich, Ks. Infułat Kazimierz Jandziszak oraz księża z sąsiednich parafii diecezji świdnickiej. Z życzeniami do zacnego Jubilata, przybył także J.E. Ks. prof. dr hab. Ignacy Dec – pierwszy biskup świdnicki, przedstawiciele władz miejskich-Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Arturem Nazimkiem, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele sołectw z Milikowic, Witkowa oraz Starego Jaworowa. Nie zabrakło również przedstawicieli Dzierżoniowa, gdzie Ksiądz Jan prowadził wieloletnią posługę duszpasterską, Burmistrza Marka Pioruna oraz Przewodniczącego Rady Miasta Henryka Smolnego. Podczas uroczystości ks. Jan Miłoś otrzymał godność prałata.

Na zakończenie uroczystości w imieniu władz miejskich głos zabrał Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz:
„Nie sposób wymieniać wszystkich dokonań Twoich jako księdza proboszcza - administratora parafii. Te materialne są widoczne i będą na zawsze świadczyć o Twojej niestrudzonej wytrwałości w dążeniu do celu. Najbardziej jednak pragniemy Tobie podziękować za to, co pozostawiłeś po sobie w naszych myślach i sercach.” Natomiast Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Nazimek wręczył odznaczenie Honorowy Obywatel Gmin, podkreślając, iż „…wielkie zaangażowanie Księdza Jana Miłosia w sprawy społeczne Gminy Jaworzyna, spotykało się zawsze z poparciem i uznaniem władz samorządowych. Doceniając ten wkład Rada Miejska uhonorowała Księdza Kanonika tytułem – HONOROWY OBYWATEL GMINY JAWORZYNA”

Uroczystości zakończyły się wręczeniem przez J.E. Ks. prof. dr hab. Ignacego Deca Orderów Św. Stanisława za wybitną pracę na rzecz parafii dla następujących parafian: Bogumiły Nieciąg, Elżbiety Miszczuk, Zofii Stolarczyk, oraz Aleksandra Baniewskiego. Następnie poświęceniem przez Ks. Infułat Kazimierz Jandziszak poświęcił pomnika Papieża Jana Pawła II na placu przed kościołem oraz wspólnym spotkaniem w świetlicy wiejskiej w Witkowie, gdzie Przewodniczący Rady Miejskiej wręczył Księdzu Prałatowi praktyczny prezent w postaci kuchenki gazowej ufundowany przez grupę radych (A. Nazimka, I. Bessera, E.Pilecką, K. Chmielowiec, E. Kotulę, T. Rudnik, M Zawiszę, H. Fabisia, S. Grajaszka) oraz Dyrektora Gimnazjum K. Sołtysa oraz Burmistrza.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30