Aktualności

DZIEŃ DZIECKA W PIOTROWICACH

DZIEŃ DZIECKA W PIOTROWICACH

01-06-2006

1 czerwca to szczególne święto dla każdego dziecka, dzień, w którym każdy mały człowiek powinien przeżywać same radosne chwile. Dlatego właśnie dziś postanowiliśmy zrobić coś dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, by na ich twarzach pojawił się promienny uśmiech. I z dumą możemy powiedzieć, że nam się to udało!

 

Przed południem we wsi Piotrowice miało miejsce uroczyste oddanie placu zabaw dla dzieci. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu na zagospodarowanie terenu pod plac zabaw w Piotrowicach "Dzieci ze wsi też chcą się bawić" i sfinansowane zostało ze środków programu "Działaj Lokalnie IV" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, przy współudziale Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Piotrowice, Fundacji "Nasze Dzieci", Gminy Jaworzyna Śląska oraz lokalnych przedsiębiorców.

Pierwsza część spotkania odbyła się w Szkole Podstawowej w Piotrowicach. Uczniowie szkoły zaprezentowali swój program artystyczny o tematyce ekologicznej. Na zebranych czekał również poczęstunek.
Następnie goście wraz z dziećmi przeszli na plac zabaw, gdzie odbyła się uroczystość jego otwarcia. Każdy miał w niej swój mały udział. Dzieci bardzo chętnie garnęły się do przecięcia wstęgi symbolizującej otwarcie placu zabaw.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Halina Dydycz, Zastępca Burmistrza Natalia Kita, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Chęcik, Poseł na Sejm ubiegłej kadencji Mieczysław Jedoń, Prezes Fundacji "Nasze dzieci" Katarzyna Potoczna, Dyrektor Biura Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Marcin Nowakowski, Przedstawiciel "Eko-Wod" w Świdnicy Mariusz Sośniak.
Wieś reprezentowali: sołtys wsi Krzysztof Pawłowski i Przewodniczący rady sołeckiej Radosław Mentel.Dzięki wsparciu sponsorów: firmy "Eko-Wod" ze Świdnicy i Pana Piotra Gerbera - Fundatora Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, dzieci w tym ważnym dla nich dniu, otrzymały słodkie podarunki.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30