Aktualności

Ogólnopolski Zlot Szkół im Kard. Stefana Wyszyńskiego

Ogólnopolski Zlot Szkół im Kard. Stefana Wyszyńskiego

13-06-2006

W dniach 29-30 maja 2006 w Warszawie odbył się zlot szkół im.kard.Stefana Wyszyńskiego .Nasze gimnazjum było reprezentowane przez dyrektora Krzysztofa Sołtysa nauczycielki : Annę Bardzińską ,Agnieszkę Dochniak i siedmioro uczniów z klas drugich. Podczas uroczystej sesji delegacji towarzyszyła Pani Burmistrz Halina Dydycz. Poczet sztandarowy naszego gimnazjum uczestniczył w uroczystej sesji poświęconej Patronowi oraz w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Prymasa Polski kard. Józefa Glempa.

 

Relacje uczestników zlotu

Oficjalna część zlotu

Po rejestracji wszystkie delegacje szkół zebrały się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury. Oficjalna część zlotu rozpoczęła się uroczystym wniesieniem sztandarów na scenę i odśpiewaniem hymnu. Powitano wszystkich zgromadzonych gości, a przedstawicielka premiera Marcinkiewicza, pani prof. Krystyna Czuba, przeczytała list od szefa rządu. Następnie pozostali goście, znane osobistości warszawskie, zabrały głos. Jednym z najciekawszych wystąpień było przemówienie bliskiego przyjaciela Kardynała Wyszyńskiego, księdza biskupa Zawitkowskiego. Następnie po części oficjalnej obejrzeliśmy montaż jednej z warszawskich szkół, który przedstawiał sytuacje z życia Prymasa, deklamowane były jego słowa jak również wplecione fragmenty wierszy polskich poetów. Po montażu mogliśmy obejrzeć krótki film o naszym patronie od jego narodzin do śmierci. Oficjalną cześć zakończyło ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego. Montaże jak i przemówienia bardzo mi się podobały, dowiedziałam się więcej o moim patronie i miło rozpoczęłam zlot. (Magdalena Nazimek )

Warsztaty

W dniach 29-30 maja 2006r. Odbył się I Zlot Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Część oficjalna odbyła się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. W sali kongresowej prowadzący przygotowali kilka spektakli, wprowadzono sztandary szkół. Druga część odbyła się w różnych salach, w których były prowadzone warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, liceum oraz dla nauczycieli. Na warsztatach dla gimnazjum każda szkoła miała za zadanie przedstawić swój program artystyczny- pantomimę bądź występ wokalny. Nasza szkoła śpiewała piosenkę o wadzie narodowej- alkoholizmie. Warsztaty trwały ok. 90 minut.

Niektóre występy były bardzo zabawne, a niektóre poważne. Uczestnicy, a nawet prowadzący byli zachwyceni występami, chociaż pojawiło się kilka wpadek. Każda szkoła pokazała, na co ją stać.

D.Marszałek II"d"

Spotkanie z Prezydentem RP

Dnia 31 maja 2006 r. podczas I Ogólnopolskiego Zlotu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się spotkanie z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim . Na spotkanie do pałacu prezydenckiego każda ze szkół wybrała jednego reprezentanta . Na początku spotkania, zanim przyszedł pan prezydent, każdy mógł na pięć sekund objąć stanowisko prezydenta, tzn. stanąć za mównicą prezydencką i zrobić sobie zdjęcie. Po chwili przybyła telewizja z kamerą i aparatami fotograficznymi. Za niedługo przyszedł do nas pan prezydent, który był bardzo zadowolony (my też),że mimo nawału pracy mógł się z nami spotkać. Na początku bardzo miło nas powitał, a następnie wygłosił krótkie przemówienie. Dotyczyło ono życia Kardynała Wyszyńskiego. Pan prezydent bardzo dobrze wypowiadał się o naszym patronie. Później zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Mnie spotkało wyróżnienie, ponieważ pan Lech Kaczyński wybrał miejsce obok mnie. Dziennikarze, zrobili dużo zdjęć. Po spotkaniu zostaliśmy zaproszeni do sali obok na poczęstunek. Było dużo słodyczy, napojów i owoców.

Byłem bardzo zadowolony, że mogłem być w pałacu prezydenckim, ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że pan prezydent do zdjęcia postanowił stanąć obok mnie.

Paweł Stuła

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30