Aktualności

PIKNIK POLSKO - BAWARSKI

PIKNIK POLSKO - BAWARSKI

17-08-2006

W niedzielę 13 sierpnia 2006 r. w Jaworzynie Śląskiej odbyła się, zorganizowana przez SOKiBP przy udziale Stowarzyszenia na rzecz współpracy Jaworzyny Śląskiej i Pfeffenhausen, impreza pod hasłem PIKNIK POLSKO-BAWARSKI, która, ze względu na niesprzyjającą aurę, została przeniesiona do Samorządowego Ośrodka Kultury. Patronat nad festynem objęła Burmistrz Jaworzyny Śląskiej - Pani Halina Dydycz, a jego głównym celem było podsumowanie, trwającej od lipca br. akcji pt. "Moja wieś, moja gmina, mój powiat", w trakcie której dzieci ze wsi naszej Gminy uczestniczyły w licznych zajęciach, wycieczkach i zabawach.

 

Na licznie zebranych gości czekało wiele atrakcji. Pierwsza część pikniku adresowana była do jego najmłodszych uczestników i obejmowała sztukę grupy teatralnej LAJKONIK z Krakowa. Aktorzy nie tylko opowiedzieli legendę o Panu Twardowskim, ale też nauczyli dzieci kilku kroków krakowiaka. Wszyscy mieli doskonałą zabawę.

Imprezę uświetniła swą obecnością liczna, bo aż 60-osobowa, grupa gości z niemieckiej gminy partnerskiej Pfeffenhausen. Jej skład stanowili m.in. członkowie "Trachtenverein" - grupy tanecznej, która podczas pikniku zaprezentowała tradycyjne tańce bawarskie. Jaworzyńską publiczność zachwyciły zarówno tańce, stroje, jak również pokazy "strzelania z bata" w wykonaniu bawarskiego zespołu.

W trakcie trwania festynu na wszystkich uczestników czekały smakołyki polskiej i bawarskiej kuchni, które można było nabyć za symboliczną cenę.

Piknik polsko-bawarski po raz kolejny pokazał jak silne więzi łączą mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska i Pfeffenhausen. Mamy nadzieję, że to międzynarodowe spotkanie, które dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń zarówno polskiej, jak i niemieckiej widowni, będzie początkiem długotrwałych przyjaźni i wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach życia.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30