Aktualności

NOWE GMINY PARTNERSKIE

  NOWE GMINY PARTNERSKIE

29-08-2006

W niedzielę 27 sierpnia 2006 r. Gmina Jaworzyna Śląska podpisała kolejną umowę o partnerskiej współpracy z niemiecką gminą Ostritz i ratyfikowała umowę podpisaną 6 listopada 2005 r. z francuską Gminą Peyremale.

 

Wydarzenie to miało miejsce w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i uczestniczyli w nim Pani Burmistrz Halina Dydycz, Za-ca Burmistrza Natalia Kita, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Chęcik, Evelyne Xavier - Burmistrz Peyremale wraz z delegacją, Friedrich Tschirner - Burmistrz Ostritz, Arno Wolf - Burmistrz Pfeffenhausen wraz z delegacją, Radim Walky - Zastępca Starosty Miasta Teplice nad Metują wraz z delegacją, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, sołtysi wsi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy i zakładów pracy oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska.

Uroczystości rozpoczęły się przemówieniami przedstawicieli władz zaprzyjaźnionych gmin, którzy zgodnie podkreślali, że jest to chwila wyjątkowa dla każdej z Gmin. Partnerstwo, bowiem gwarantuje wzajemne korzyści na wielu płaszczyznach życia gospodarczego i kulturalnego, a nawiązane kontakty między mieszkańcami mają szansę przerodzić się w długotrwale i prawdziwe przyjaźnie.

Kulminacyjnym punktem niedzielnych uroczystości było podpisanie dokumentów, wymiana symbolicznych prezentów i odegranie hymnów narodowych Polski, Niemiec i Francji.

Na koniec mogliśmy usłyszeć koncert muzyki europejskiej w wykonaniu artystów - muzyków z Wałbrzycha. Delegacje z niemieckiej Gminy Pfeffenhausen i francuskiej Peyremale do Polski przyjechały już w piątek. W trakcie swojego pobytu odwiedziły wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy. Duże wrażenie na zagranicznych gościach wywarły gminne inwestycje - zarówno te zakończone, jak i rozpoczęte.
Zainteresowanie naszych zachodnich sąsiadów wzbudził także przyjazd lokomotywy parowej do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz tamtejsza wystawa motocykli Harley Davidson.
W poniedziałek, natomiast, członkowie francuskiej delegacji zwiedzili najpiękniejsze miejsca Wrocławia - Panoramę Racławicką, Rynek i Uniwersytet Wrocławski.

Zagraniczni delegaci opuszczali Jaworzynę nie tylko z pięknymi wspomnieniami, ale przede wszystkim, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku w postaci podpisanych umów partnerskich, których pozytywne skutki odczują społeczności każdej z Gmin.

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30