Aktualności

Placówki oświatowe w okresie wakacji w gminie Jaworzyna Śl.

Placówki oświatowe w okresie wakacji w gminie Jaworzyna Śl.

31-08-2006

7. Przedszkole w Jaworzynie Śl. także przygotowuje obiekt na przyjęcie dzieci :

 

Trwają prace malarskie w pomieszczeniach placówki. Pomalowano już sale dla dzieci i pomieszczenia kuchenne wraz z zapleczem. Na bieżąco prowadzone są też inne prace konserwatorskie. Na ukończeniu są prace budowlane związane z położeniem nowych tynków na zewnątrz dwóch sal pod tarasami.1.Pracowite wakacje w Gimnazjum w Jaworzynie Śl.

W naszym Gimnazjum trwają zaplanowane remonty kapitalne i bieżące. Najpoważniejsze prace prowadzone są na dachu budynku głównego, gdzie trwa kapitalny remont. Na istniejące pokrycie położono warstwę nowej papy termozgrzewalnej. Wymieniono obróbki blacharskie, wyremontowano kominy oraz zamontowano nową instalację odgromową i rynny.

Na przełomie września i października planowana jest odnowa elewacji budynku - termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od terminu wpływu środków finansowych.
W świetlicy szkolnej przeprowadzono gruntowną odnowę ścian. Sufity zostały pokryte gładzią, a na ścianach położono zmywalne stiuki. Wymieniono drzwi do kuchni, do sali konferencyjnej i wyremontowano drzwi wejściowe do świetlicy.

W ramach realizacji projektu "Gimnazjalny klub miłośników filmu i fotografii " zamówiono do świetlicy sprzęt multimedialny ( ze środków pozyskanych od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), dzięki któremu już w październiku zainauguruje swoją działalność gimnazjalne kino.

W sierpniu zamontowana zostanie, pozyskana z MEN, pracownia multimedialna , która stanowić będzie integralną część biblioteki szkolnej. Na tę okazję wyremontowano czytelnię - zamontowano nową instalację elektryczną i sieć komputerową.
Równolegle z pracami remontowymi trwają naprawy i bieżące prace kosmetyczne w pokoju nauczycielskim.

2. A co w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śl.?
W ramach projektu "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" szkoła pozyskała cztery stanowiska komputerowe wraz z wielofunkcyjnym urządzeniem sieciowym HP.

W związku z tym prowadzana jest reorganizacja biblioteki szkolnej. W ramach prac przygotowywana jest ( wstawienie drzwi, malowanie) sala multimedialna. Ponadto wykonywane są na bieżąco wszelkie prace porządkowe i naprawcze.

Sala gimnastyczna w budowie:
Trwają prace budowlane w ramach realizacji II etapu budowy. Generalnym wykonawcą robót jest firma DOMEX ze Strzegomia. Planowany efekt - wykonanie ścian zewnętrznych i konstrukcji dachu z pokryciem dachowym i orynnowaniem. Planowane zakończenie prac 31.10.2006 r.

3. Duży zakres remontów realizowany jest w Szkole Podstawowej w Pastuchowie:

  1. wymieniono grzejniki c.o. w sekretariacie, gabinecie dyrektora, księgowej, bibliotece i w sanitariatach chłopców w budynku głównym.
  2. wymieniono 12 okien w klasach w pawilonie oraz 6 w pomieszczeniach biurowych.
  3. wyremontowano klasę nr 12 w budynku głównym.
  4. naprawiono sufit i pomalowano ściany na korytarzu I piętra szkoły.
  5. wykonano nowe barierki metalowe przy klombie kwiatowym; poszerzono siatkę ochronną pomiędzy pawilonem a boiskiem szkolnym ( jako zabezpieczenie okien).
  6. pozyskano darowiznę -przeprowadzono modernizację sekretariatu, księgowości i gabinetu dyrektora.

Ponadto planuje się jeszcze wymianę okien w 1 sali lekcyjnej ( 5 sztuk) oraz remont części sanitariatów. Termin realizacji uzależniony jest od terminu spłynięcia środków, które będą odpowiedzią na złożone wnioski.

4. W Szkole Podstawowej w Piotrowicach również prowadzone są prace w wyniku których:
naprawiono przeciekający dach, oszklono okna, uporządkowano kable elektryczne na podwórku szkolnym, naprawiono podłogi, wymieniono niesprawne grzejniki c.o., wykonywane są prace porządkowe wokół szkoły.
Trwają też ciągłe prace zabezpieczające przed przeciekami wód gruntowych do pomieszczeń piwnicznych szkoły.5. Trwają także prace przygotowawcze do nowego roku szkolnego :

w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie:

  • wykonano remont instalacji elektrycznej w bibliotece szkolnej ( przygotowanie sieci dla 4 stanowisk komputerowych),
  • przeprowadzono mechaniczne sprzątanie posadzek na I piętrze,
  • w trakcie realizacji jest wykonanie drenażu części terenu przed szkołą,
  • na terenie przynależnym do szkoły prowadzona jest inwestycja, w związku z tym szkoła, w ramach współpracy z wykonawcą, udostępniła za odpłatnością pomieszczenia dla pracowników.

Dobiegają końca prace przy budowie wielofunkcyjnej świetlicy wiejskiej w Starym Jaworowie. Planowany termin zakończenia robót 29.09.2006 r.

7. Przedszkole w Jaworzynie Śl. także przygotowuje obiekt na przyjęcie dzieci :

Trwają prace malarskie w pomieszczeniach placówki. Pomalowano już sale dla dzieci i pomieszczenia kuchenne wraz z zapleczem. Na bieżąco prowadzone są też inne prace konserwatorskie. Na ukończeniu są prace budowlane związane z położeniem nowych tynków na zewnątrz dwóch sal pod tarasami.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30