Aktualności

Edukacja ekologiczna w szkołach

Edukacja ekologiczna w szkołach

27-04-2007

"Piękno tej Ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi"
Jan Paweł II

 

Szkoła Podstawowa w Pastuchowie prowadzi szereg działań związanych z edukacją ekologiczną.
W roku szkolnym 2006/2007 Szkołą Podstawowa w Pastuchowie przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE". Program ten powstał przy współpracy ElektroEko oraz Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

ZSEE oznacza Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami z zapałem zabrali się do pracy. Zaczęliśmy od zajęć warsztatowych, w czasie których obejrzeliśmy film edukacyjny. Po uzyskaniu niezbędnych wiadomości o problematyce ZSEE mogliśmy się wykazać naszymi talentami artystycznymi w czasie wykonywania plakatów dla mieszkańców, rzeźb z odpadów oraz malowania plakatów informujących o akcji, której najciekawszym punktem stał się apel.

Zaprosiliśmy wielu gości:

  1. Pana Burmistrza - Grzegorza Grzegorzewicza
  2. Pana Sekretarza -Tomasza Strzałkowskiego
  3. Pana Dyrektora ZGK i M - Romana Wiznera
  4. Pana Inspektora ds. ochrony środowiska - Mirosława Stanejko
  5. Panią inspektor ds. oświaty i zdrowia - Jolantę Łanek
  6. Panów leśniczych: Grzegorza Stencla i Henryka Małachowskiego
  7. Pana Sołtysa wsi - Arkadiusza Brzegowego
  8. Panią Radną - Ewę Pilecką
  9. Księdza proboszcza - Władysława Terpiłowskiego
  10. Przedstawicieli Policji.

Panie B. Nowak, D. Czyczerska, J. Papińska pomogły nam tak ułożyć program artystyczny, żeby w sposób ciekawy i pouczający przekazać wszystkim wiedzę na temat potrzeby ochrony przyrody.
Po apelu goście przeszli do szkoły, gdzie pani B. Nowak przedstawiła wszystkim główne założenia akcji "Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE". Warto podkreślić, że pomocne były w tym nasze nowe komputery, którymi chętnie się pochwaliliśmy.

Po całym przedsięwzięciu zrodził się pomysł na konkurs fotograficzny pt. "Śmieci wokół nas" oraz plastyczno-informatyczny "Ulotka dla każdego". Nasze działania związane z ZSEE nie skończyły się na tym etapie, bo mamy jeszcze wiele pomysłów. Chcemy włączyć do tego programu nie tylko uczniów naszej szkoły ale całą społeczność! Mamy nadzieję, że taki sposób postępowania przyczyni się do poprawy stanu naszej przyrody.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Adamowicz

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30