Aktualności

III GIMNAZJALNY FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

  III GIMNAZJALNY FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

24-05-2007

W jaworzyńskim gimnazjum dnia 17 maja odbył się 3 Festiwal Piosenki Europejskiej, potocznie zwany "Eurowizją". W konkursie wzięło udział siedem zespołów. Każdy z nich przedstawił 2 piosenki - jedną w języku polskim, drugą w obcym. Całą organizacją festiwalu zajęły się panie Kamila Cebulak i Katarzyna Baryła.

Konkurs rozpoczął się w południe w sali gimnastycznej, a na widowni zasiedli uczniowie klas, do których uczęszczali uczestnicy. Jury składało się z : pana dyrektora Krzysztofa Sołtysa, pani Anny Ryś, pani Anety Sawko, pani Joanny Bartczak i pani Anny Katowicz. Na festiwal przybyli również ważni goście, pan burmistrz Gminy Jaworzyna Śląska, Grzegorz Grzegorzewicz i sekretarz Tomasz Strzałkowski.

Imprezę prowadziło dwoje naszych uczniów czarujący Sebastian Mlak i sympatyczna Angela Arendarska.
Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy według ustalonej kolejności prezentowali jedną piosenkę, a następnie znów w kolejności, drugą

Jako pierwszy wystąpił zespół Minigang z wokalistką Dominiką Wiącek . Zaśpiewała ona piosenkę Cascady "Bad Boy" i grupy Łzy "Narcyz". Zespół zaprezentował się świetnie, a Dominika oczarowała nas swoim głosem.

Następny zespół pod nazwą AD Crazy wykonał z fenomenalną choreografią, piosenkę Big Cyca "Facet to świnia" (brawa dla Alicji Karniej, która znakomicie wypadła w roli świnki) i Pussycat Dolls "Sway". Tu mikrofonem zawładnęła Dorota Gnosowska.

Kolejny zaprezentował się zespół Onions Band. Była to najliczniejsza grupa, składająca się z chórku i dwojga wokalistów: Adrian Porada i Paulina Jarzembowska. Zaprezentowali nam oni piosenkę z filmu "High School Musical" pt. "Breaking free" oraz "Psalm dla Ciebie" Piotra Rubika. Było to bardzo profesjonalne wykonanie tych utworów.

Jako czwarta zaprezentowała nam się wokalistka MissCada. Ta dziewczyna, o bardzo barwnym głosie, to Paulina Waliszek. Zaśpiewała piosenkę Alicji Bachledy - Curuś "Marzyć chcę" oraz Casscady "Piece of heven"

Następnie zaśpiewała dla nas Emi, czyli Emilia Wójcikowska z piosenką Alannah Myles "Black velvet" w pierwszej części i "Jeszcze się tam żagiel bieli" Alicji Majewskiej, w drugiej. To nie był pierwszy jej publiczny występ, gdyż Emilka jest naszą młodą piosenkarką, która walczy również w gminnym konkursie "Śpiewać każdy może".

Kolejną dawkę przeżyć zaserwowali nam chłopcy z zespołu Hefalumpy. Maciek Lis, Rafał Luber i Michał Pindel zaśpiewali "Makumbę" Big Cyc i "Dragostea Din Tei" O-Zone. Chłopcy są uczniami pierwszej klasy, ale na scenie czują się bardzo swobodnie i pokazali na co ich stać.

Ostatni zaprezentował się zespół Out of Control z piosenka "Another brick in the wall" Pink Floyd i "Blue Velvet" Myslovitz. Był to jedyny zespół który samodzielnie wykonał swój podkład, w skład którego wchodzą: Maciek Kumorek - gitara elektryczna, Tomasz Janasz - gitara basowa, Mateusz Chochołek - perkusja i Marcin Majcherek - wokal. Zespół rok temu zajął na festiwalu drugie miejsce, ale od tego czasu zmienił się skład, a zespół ma próby w Ośrodku Kultury w Jaworzynie Śl

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, w przerwie, w której jury podliczało punkty, mogliśmy zobaczyć występ koła tanecznego pod kierownictwem pani Cebulak. Trzy pary: Justyna Tyrka i Daniel Kruk, Sandra Szot i Sławek Podobińskie oraz Malwina Krawczyk i Marcin Majcherek, zatańczyły najpierw walca angielskiego do piosenki Gosi Andrzejewicz "Słowa" oraz rock and rolla do "Lolipop" Mik'ego na zakończenie festiwalu. Widownia oszalała, a i obecnym gościom podobał się ich występ.

Przyszedł czas na ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów. I wszystko stało się jasne. Trzecie miejsce, ex equo zajął zespół Hefalumpy i Misscada z liczbą 138 punktów. To duży sukces tych młodych piosenkarzy. Drugie miejsce zdobył, tak jak w zeszłym roku, zespół Out of Control ze stratą 2 punktów do zwycięzcy. A kto został uznany za najlepszego wykonawcę? Oczywiście Emi, czyli nasza przewodnicząca szkoły Emilka Wójcikowska ze 147 punktami. Gratulujemy!

Festiwal należy zaliczyć do jednych z najbardziej udanych imprez w tym roku szkolnych. Konkurs się podobał, dostarczył wiele radości i emocji. Nie było żadnych wpadek, a widownia oraz uczestnicy zgodnie twierdzą, że dobrze się bawili. Wielkim odkryciem był wokalny talent Marcina Majcherka ;) Dziękujemy organizatorom, a zwycięzcą życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się czwarta edycja festiwalu.

Magdalena Nazimek
Dominika Karniej
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30