Aktualności

Obóz rekreacyjny w Niesulicach

19-07-2007

Komenda Hufca ZHP im. „Szarych Szeregów” w Świdnicy, na zlecenie Gminy Jaworzyna Śląska, w ramach Akcji Letniej 2007r., zorganizowała obóz rekreacyjny z programem profilaktycznym do Niesulic dla dzieci zamieszkałych na terenie Gminy, pochodzących z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym i patologią społeczną.


Pod opieką 4 pedagogów i 5 osobowej kadry medycznej znajduje się 35 dzieci w wieku 8 - 16 lat. Obóz prowadzony jest metodą harcerską. Podczas turnusu trwającego od 13 do 27 lipca 2007r. dzieci będą mogły brać udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, kąpać się w jeziorze, korzystać z rowerów, kajaków, łodzi żeglarskich oraz ścianki wspinaczkowej. Dla obozowiczów organizowane będą także dyskoteki, ogniska, festiwale piosenki i in. Wszystkie atrakcje odbywać się będą pod bacznym okiem fachowej kadry wychowawczej, medycznej, technicznej i ratowniczej.

Niesulice to malownicza niewielka wieś położona nad jeziorem Niesłysz na Pojezierzu Łagowskim (woj. Lubuskie). Teren Harcerskiego Ośrodka Obozowego pokryty jest kompleksem leśnym, stwarzającym uroczy krajobraz i specyficzny leczniczy mikroklimat. Jezioro Niesłysz jest jednym z najczystszych jezior Ziemi Lubuskiej. Duży akwen, o pierwszej klasie czystości wody, stwarza wspaniałe warunki kąpieli, nurkowania, żeglarstwa, windsurfingu oraz wędkarstwa i wędrówek przyrodniczych.
Program obozu, w ramach profilaktyki zdrowotnej, zakłada m.in. promowanie zdrowego stylu życia poprzez wspólną zabawę, wycieczki, uprawianie sportu, zajęcia plastyczne, ekologiczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. W trakcie zajęć programowych obozowicze będą uczyć się przełamywania lęku, strachu, nienawiści, asertywnego funkcjonowania w grupie i społeczeństwie, budowania szacunku do siebie, własnej tożsamości. Celem organizatorów wypoczynku jest także wyposażenie dzieci w wiedzę o naturze choroby alkoholowej oraz o funkcjonowaniu rodziny z problemem alkoholowym.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30