Aktualności

Dzień Sportu w Teplicach

  Dzień Sportu w Teplicach

30-07-2007

Tegoroczny teplicki dzień sportu odbył się z udziałem mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska. Na zaproszenie starosty Teplic w sportowym święcie uczestniczyło w roli zawodników lub kibiców ponad 60-ciu mieszkańców naszej gminy.

Dzień sportu rozpoczął się od startu wyścigu Bikechallenge 2007. Jest to bardzo duża międzynarodowa impreza kolarska, o czym może świadczyć chociażby liczba 450-ciu uczestników. Następnie w towarzystwie Pani Katarzyny pochodzącej z Jaworzyny Śląskiej, zwiedziliśmy największą atrakcję Teplic - skalne miasto. Po południu rozpoczęto rywalizację sportową w siatkówce i piłce nożnej. Niestety na boisku nasi przyjaciele nie okazali się tak gościnni jak poza nim. W rozegranych meczach musieliśmy uznać wyższość tepliczan.

Mecz siatkówki zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy 3:1 (25:22, 25:19, 19:25, 25:23), a drużyna z Jaworzyny Śląskiej występowała w następującym składzie: Smutek Ł., Smutek G., Smutek P., Jędrzejewski T., Mechla G., Szewczak T., Grobelny J., Grobelny M., Syntysz W., trener-Smutek R.
W meczach piłki nożnej również zwyciężali gospodarze. Mecz Slavoj Teplice B-LKS Tęcza Bolesławice zakończył się wynikiem 6:5. Bramki na drużyny Tęczy zdobyli: Jacek Koblowski (trzy), Sebastian Wójcicki (k) oraz Patryk Lipka, a LKS Tęcza Bolesławice wystąpiła w następującym składzie: Włodarski M., Kochanowski M., Nerewski P., Rachawał Ł., Reisner D., Wójciciki S., Lipka P., Spłocharski D., Walczak P., Marciniak D., Garlej Ł., Styś T., Koblowski J.
Mecz pomiędzy pierwszym składem Slavoja Teplice a MKS Karolina zakończył się wynikiem 5:1, po mimo faktu, że do przerwy nasi piłkarze wygrywali, by w drugiej części meczu stracić, aż pięć bramek. Honorową bramkę dla MKS-u zdobył Ignatowicz Grzegorz. Drużyna Karoliny wystąpiła w następującym składzie: Sołtys D., Pierkowski R., Krzysztofiak P., Charytanowicz M., Kołtunowicz R., Krzeszowski Ł., Prymula P., Graca J., Ptak M., Sobczyński G., Ignatowicz G., Szukalski T., Dobkiewicz Ł., Leletko K.

Do wyróżniających się zawodników drużyny gospodarzy należał grający na prawej obronie starosta Teplic - Milan Brandejs, który po zakończeniu spotkania podkreślił, że mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem, gdyż pierwszą połowę wygrała drużyna z Jaworzyny a drugą drużyna z Teplic.
Cieszy fakt, że z naszego partnerstwa korzystają przede wszystkim mieszkańcy zarówno Teplic jak i naszej gminy. Teraz pora przygotowywać się do rewizyty i rewanżu...

reakce z Teplic - 2007-07-30 22:22:43
Děkuji všem z Jaworzyny za návštěvu našeho stadiónu. Výsledek 5:1 není odrazem hry vašeho mužstva, pouze jsme měli více štěstí při gólových situacích. Těšíme se na další utkání.
autor: ~Milan Brandej

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30