Aktualności

Spotkanie z sołtysami pod znakiem dróg i wiatraków

 Spotkanie z sołtysami pod znakiem dróg i wiatraków

25-02-2010

Ostatnie spotkanie z sołtysami, które odbyło się w dniu 25 lutego 2010 roku zdominowały dwa tematy. Były to zagadnienia dotycząc elektrowni wiatrowych i stanu dróg po okresie zimy i ostatnich roztopów.


Pierwszy temat podjął gospodarz spotkania Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. Wyjaśnił obecnym sołtysom, że modele elektrowni wiatrowych, które mają zostać zlokalizowane na terenie naszej gminy są nowymi obiektami, a nie uprzednio używanymi na terenie innych państw UE. Dodatkowo podkreślił, że sprawa w zakresie jakim jest prowadzona przez Urząd Miejski na każdym etapie jest bardzo wnikliwie analizowana.
Nie cierpiącym zwłoki tematem poruszonym podczas narady był stan dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie naszej gminy. Burmistrz poinformował sołtysów, że Urząd Miejski rozpoczął już procedurę przetargową na remonty powstałych ubytków. Jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne wykonawcy będą mogli rozpocząć pracę. Niestety z uwagi na możliwe jeszcze zmiany pogody zbyt wczesne wykonanie prac mogłoby skutkować koniecznością ich powtarzania w krótkim odstępie czasu.
Burmistrz przedstawił również zebranym tegoroczne plany obejmujące m.in. budowę placów zabaw na terenie wsi: Czechy, Pasieczna i Witków, Bolesławice, Nowy Jaworów.
Sołtysi zwrócili uwagę na narastający problem dzikich wysypisk śmieci, które są już zagrożeniem epidemiologicznym.
W pierwszym w tym roku spotkaniu frekwencja była 100%-towa, a w spotkaniu oprócz sołtysów i pracowników Urzędu uczestniczyła również Pani Bożena Pospiszyl z DODR w Świdnicy.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30