Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w SP w Pastuchowie

18-10-2007

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które przypada na 14 października. W tym roku nie mogliśmy go obchodzić zgodnie z kalendarzem, bo tego dnia była niedziela. Jednodniowe opóźnienie nikomu jednak humoru nie popsuło. Jak co roku były kwiaty i życzenia dla nauczycieli, oraz salwy śmiechu podczas programu artystycznego.

A oto szczegóły! Wszyscy spotkaliśmy się na apelu . Ale co to był za apel! Jeszcze nigdy nasza sala gimnastyczna nie była tak pięknie przystrojona. Okazało się, że to nasza Rada Rodziców zamieniła zwykłą salę do ćwiczeń w miejsce, które wszystkich od razu wprawiło w dobry nastrój.

Nauczyciele zasiedli na pięknie przystrojonych krzesłach i zaczęło się przedstawienie. Uczniowie klas Va, Vb i IV zaprezentowali program artystyczny. Robili to tak wspaniale, że po każdej scence trzeba było robić krótkie przerwy, bo widzowie, szczególnie dzieci z klas młodszych, nie mogli opanować śmiechu.

Pochwały należą się nie tylko młodym aktorom, ale także Paniom - Dorocie Czyczerskiej, Agnieszcze Trawczyńskiej i Jolancie Papińskiej, które przygotowały ich do występu. Było super!

Po występach wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygotowaną przez panią Agnieszkę Trawczyńską prezentację multimedialną, która była ilustracją do tego, co oficjalnie potwierdzili nasi goście z Urzędu Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska. A mianowicie, że nasza szkoła jest Szkołą Bez Przemocy. Pani Dyrektor w imieniu nas wszystkich odebrała potwierdzający to certyfikat.
Zaproszeni goście, w tym Pan Burmistrz, Dyrektor Ośrodka Kultury w Jaworzynie Śląskiej, nie tylko składali życzenia nauczycielom, ale także przywieźli nagrody dla tych uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w gminnych, krajowych i międzypaństwowych konkursach.

Rada Rodziców okazała się grupą osób nie tylko utalentowanych plastycznie, czego dowiedli przy dekorowaniu sali, ale także literacko. Każdy nauczyciel usłyszał bowiem pięknie pisane wierszem życzenia, do których dołączone były upominki.

Takie uroczystości sprawiają, że wszyscy czujemy się ze sobą związani. Chcemy razem spędzać czas...

przyg. Szkudniewska Agnieszka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30