Aktualności

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z TEPLIC N. METUJĄ I JAWORZYNY ŚLĄSKIEJ

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z TEPLIC N. METUJĄ I JAWORZYNY ŚLĄSKIEJ

26-10-2007

W dniu 19 X 2007 roku gościła w Jaworzynie Śląskiej grupa dzieci i młodzieży szkolnej z naszej partnerskiej gminy - Teplic nad Metują. SOKiBP w ścisłej współpracy z Gimnazjum nr 1 oraz Szkołą Podstawową w Jaworzynie Śląskiej zorganizowali zajęcia oraz wycieczkę dla gości z Teplic oraz grupy z Polski.


Wymiana młodzieży miała na celu przybliżenie do siebie najmłodszych grup mieszkańców naszych partnerskich gmin. Spotkanie było także okazją dla nauczycieli do wymiany doświadczeń w zakresie metod pracy w szkołach w Polce i w Czechach.

Nasi goście przyjechali o godzinie 9.00 pod budynek Gimnazjum, gdzie powitali ich Dyrektor Gimnazjum - Pan Krzysztof Sołtys oraz Dyrektor SOKiBP - Pan Sylwester Bartczak. Wraz z grupą 36 uczniów przyjechało 3 nauczycieli z Teplic oraz Dyrektor Zakladni Skoly w Teplicach - Pan Radim Valky. Starsza grupa, licząca 24 osoby pozostała w Gimnazjum, a młodsza grupa pojechała do Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie po przywitaniu przez Panią Dyrektor - Teresę Gawron rozpoczęto zajęcia integracyjne.
Wszystkie zajęcia prowadzone w szkołach miały na celu integrację kulturalną młodzieży i dzieci z Polski
i z Republiki Czeskiej. We wspaniałej atmosferze okazało się, że uczniowie z dwóch różnych krajów potrafią doskonale współpracować. Uczniowie z Teplic oraz z Jaworzyny brali udział w zajęciach plastycznych, tanecznych, literacko-redakcyjnych, fotograficznych, filmowych.
Część młodzieży z Gimnazjum nr 1 udała się na wycieczkę po Jaworzynie Śląskiej aby obejrzeć najciekawsze miejsca: Kościół parafialny, Muzeum Techniki i Kolejnictwa, żwirownię.
W wyniku wspólnych zajęć powstały prace, które już wkrótce będzie można obejrzeć na wystawach w szkołach oraz w SOKiBP. Powstanie także film, nakręcony przez młodzież z Polski i z Czech. Wizyta była także okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy kadrą nauczycielską z Polski i z Czech. Młodsza grupa uczniów z Teplic przygotowała i przedstawiła w Szkole Podstawowej występ taneczny.
Około godziny 13.00 goście zostali zaproszeni na obiad w Gimnazjum, po którym wyruszyli na wspólne zwiedzanie Zamku "Książ".
Nadszedł moment pożegnania - wymieniano ostatnie zdania, adresy e-mail, numery komórek. Okazało się, że uczniowie ze szkół w Teplicach i Jaworzynie Śląskiej doskonale rozumieją się i mają podobne zainteresowania. Zawiązały się nowe znajomości, które mamy nadzieję będą się rozwijać wraz z przyszłymi wizytami.
Dyrektor Zakladni Skoly w Teplicach n. Metują - Pan Radim Valky zaprosił uczniów z Jaworzyny do wizyty w Teplicach w przyszłym roku.
Dyrekcja Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej pragnie gorąco i serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Dnia Wymiany, a w szczególności Pani Dyrektor Teresie Gawron, Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Sołtysowi, nauczycielom prowadzącym zajęcia w szkołach oraz opiekującymi się uczniami w czasie wycieczki: Pani Ewie Miszkuro - Kulaszewskiej, Pani Anecie Czaprackiej - Sawko, Pani Lidii Soboczyńskiej, Panie Ewie Grobelnej, Panu Markowi Koziełowi, Pani Marzenie Antosz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30