Aktualności

Seniorzy w Pastuchowie czują bluesa – przed nami wielki finał projektu

Seniorzy w Pastuchowie czują bluesa – przed nami wielki finał projektu

29-11-2021

Wernisaż fotografii, których bohaterkami będą mieszkanki Pastuchowa, i koncert bluesowy w wykonaniu strzegomskiego zespołu „Ślad” – te i inne atrakcje czekają na nas w niedzielę 5 grudnia podczas finału projektu „Seniorzy czują bluesa”. 

 
Projekt zainaugurowany został w październiku. Przez ten miesiąc seniorzy z Pastuchowa na pewno się nie nudzili. Co więcej, odkrywali siebie na nowo, uczyli radzenia sobie z samotnością i stresem, budowali poczucie własnej wartości.  - To projekt, którego celem jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół tematu aktywnej starości i zmiana wizerunku osoby starszej w społeczności. Projekt pomoże wyzwolić moc i radość, a dzięki wyłonieniu grupy 10 seniorów i przygotowaniu ich do roli liderów inicjujących, zainicjuje zmiany w postrzeganiu osób starszych w środowisku lokalnym – opisuje Alicja Przepiórska-Ułaszewska z Fundacji Via Salutis, realizatora projektu. 
W trakcie jego trwania proponowano seniorom: warsztaty bezpieczeństwa emocjonalnego, warsztaty rozwojowe, joga śmiechu, tańce integracyjne, warsztaty wizażu. 22 października w pałacu w Morawie odbyła się energetyczna sesja wizażu i sesja foto. O makijaż uczestniczek zadbała Magdalena Dobra, natomiast piękne zdjęcia zrobiła Krysia Lemańska
Efekty sesji będzie można podziwiać 5 grudnia podczas finału projektu. 
 
 
Projekt pn. „Seniorzy czują bluesa” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.
 
Fundacja Via Salutis powstała w czerwcu 2019 r., aby działać na rzecz promowania stylu życia opartego na zdrowiu, komunikacji, edukacji, aktywizacji różnych grup społecznych. Od początku skupia się na integracji lokalnych środowisk senioralnych. Jest także członkiem Koalicji na rzecz zdrowego starzenia się przy Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30