Aktualności

Przed nami Powiatowe Ćwiczenia Obronne

Przed nami Powiatowe Ćwiczenia Obronne

25-10-2021

Wybrane instytucje z terenu gminy zostaną objęte Powiatowym Ćwiczeniem Obronnym, jakie w dniach 26-27 października będą się odbywać na terenie powiatu świdnickiego 2021. Ćwiczenie połączone będzie z treningiem Akcji Kurierskiej. 

 

Głównym organizatorem ćwiczenia jest starosta świdnicki i jest ono zgodne z zaakceptowanym przez wojewodę Planem Szkolenia Obronnego na rok 2021 oraz Programem Szkolenia Obronnego na lata 2021 – 2023 Starostwa Powiatowego w Świdnicy. 
Planem szkolenia objęte zostaną wszystkie jednostki powiatowe (urząd starostwa, szkoły i jednostki podległe), urzędy gmin wraz z wybranymi jednostkami gminnymi oraz służby takie jak policja czy Straż Pożarna, które przy tej okazji sprawdzą swoją gotowość w razie zagrożenia. - 27 października (środa) o godz. 9.30 zawyją syreny, przekazując sygnał o ewakuacji (modulowany sygnał dźwiękowy). Nie chcemy wzbudzać niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców. Prosimy o zachowanie spokoju. Klientów, którzy mogą przebywać w tym czasie w budynkach urzędów publicznych, również prosimy o spokój i podporządkowanie się komendom osób odpowiedzialnych za ewakuację – informuje Kazimierz Siemieniecki, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego. 
Głównym celem ćwiczenia jest koordynacja, w warunkach zagrożenia, działań różnych służb powiatowych: urzędów, służb mundurowych, sanitarnych i leczniczych. - Chcemy także przećwiczyć proces jednoczesnej ewakuacji w kilku, a nawet kilkunastu instytucjach. Do części z tych instytucji skierowane zostaną jednostki straży pożarnej i policji, aby pomóc w tym procesie, jednak w wielu z nich akcja ewakuacyjna zostanie przeprowadzona własnymi siłami – dodaje Kazimierz Siemieniecki.   
Jeszcze raz prosimy o zachowanie spokoju, nieuleganiu panice podczas ćwiczenia oraz dostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych związanych z Covid 19. 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30