Aktualności

Posadzili tysiące żonkili, wiosną stworzą pola nadziei

Posadzili tysiące żonkili, wiosną stworzą pola nadziei

11-10-2021

Nadzieja ma kolor żółty. Od czterech lat świdnickie hospicjum wspólnie z przedszkolakami i samorządowcami sadzi jesienią cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, tworzą żółte pola – symbol jedności i wsparcia dla osób chorych na raka i ich rodzin. W działaniach świdnickie hospicjum od wielu lat wspiera samorząd naszej gminy. 11 października w akcji sadzenia cebulek wziął udział burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.


To już czwarta edycja akcji „Pola Nadziei dla Hospicjum Świdnicy. W poniedziałek, 11 października na pl. Grunwaldzkim w Świdnicy zasadzono cebulki żonkili. Wszystko po to, by pokazać chorym na nowotwory osobom, że nie są sami i w tej trudnej walce mogą liczyć na wsparcie. – Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, ale też w ten sposób już najmłodszym chcemy zwrócić uwagę, jak ważny jest gest. To on daje największe wsparcie i nadzieję. Dzielmy się tą nadzieją z radością w sercu  – mówiła Gabriela Kaczkowska, prezes TPCH „Hospicjum”.
 
W akcji tradycyjnie wzięły udział przedszkolaki oraz samorządowcy z powiatu świdnickiego. Gminę Jaworzyna Śląska reprezentował burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. – Pracownicy hospicjum od lat otaczają opieką chorych z naszej gminy, wspierają ich rodziny. Potrafią wysłuchać, wesprzeć, czasem po prostu pobyć obok. Mają wielkie serca i za to ogromnie dziękujemy – mówi. 
 
Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum działa nieprzerwanie od 26 lat. Swoją opieką otacza także chorych z naszej gminy i ich rodziny. Pracownicy hospicjum jak nikt inny mają świadomość, że choruje nie tylko pacjent, ale także cała rodzina. Dlatego w trudnych chwilach są obok, wysłuchają, zrobią herbatę, pomogą w codziennych zabiegach medycznych. Pożyczą niezbędny sprzęt, jeśli jest to możliwe. - Nasze pielęgniarki oraz lekarz jeżdżą do ludzi, których ostatnia droga jest jedną z najcięższych do przebycia. Bywa ciężko. Niektóre historie zostają w nas na długo. Mamy jednak poczucie, że to, co robimy, ma głęboki sens. Czujemy się potrzebni. Czujemy, że bierzemy udział w czymś naprawdę wyjątkowym. Widzimy to w oczach naszych pacjentów, czujemy w uściskach ich rodzin. I nie zamienilibyśmy tej pracy na żadną inną – tłumaczy  Gabriela Kaczkowska, prezes hospicjum.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30