Aktualności

Rośnie liczba zakażeń COVID-19. Już jutro akcja szczepień w Ośrodku Pomocy Społecznej

Rośnie liczba zakażeń COVID-19. Już jutro akcja szczepień w Ośrodku Pomocy Społecznej

23-09-2021

Od kilku tygodni mieszkańcy naszej gminy podczas regularnie organizowanych akcji mogą szczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. – Chrońmy siebie i bliskich, bo z dnia na dzień będzie gorzej – przekonuje dyrektor Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej Adrian Szewczyk. 


Każdego dnia wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na COViD-19. Już teraz oscyluje ona w okolicach tysiąca. Jedyną skuteczną metodą obrony przed zachorowaniem są szczepienia. - Koronawirus znów atakuje z dużą siłą. Dzienna ilość zakażeń drastycznie rośnie. Mimo, iż osoba zaszczepiona może zarazić się koronawirusem, to jednak szczepionka doskonale zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby. Dane z polskich szpitali, ale i dane z krajów, gdzie dużo większa niż u nas część obywateli się zaszczepiła, pokazują jednoznacznie i potwierdzają ponad wszelką wątpliwość, że stan wymagający interwencji w szpitalu, ale i niestety stany prowadzące do śmierci dotyczą w ponad 90% przypadków pacjentów niezaszczepionych. Szczepionki są dostępne. Chrońmy siebie i bliskich. Zapraszamy do kontaktu z przychodnią i do umówienia się na szczepienie. Z dnia na dzień będzie gorzej, a przy dużej ilości chętnych mogą znów pojawić się problemy z dostępnością szczepionki – informuje Adrian Szewczyk
 
Mieszkańcy naszej gminy mogą się zaszczepić nie tylko w przychodni. Co więcej, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty. 
Punkt szczepień będzie działał w piątek 24 września Ośrodku Pomocy Społecznej w godz. 10.00-12.00.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30