Aktualności

Wybierz się do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu

Wybierz się do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu

22-09-2021

Znamy historie górników polskich. Pora poznać historie pracownic zakładów porcelany. To właśnie o nich opowiada spektakl „Pilnie kupię biografię”. Do uczestnictwa w nim namawia  Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, który dzięki temu, że dołączył do projektu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, finansuje koszty transportu.


W ramach współpracy z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, dla mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska 28 września zorganizowany zostanie wyjazd na spektakl zatytułowany „Pilnie kupię biografię” w reżyserii Krzysztofa Popiołka.
Temat przedstawienia, jakim jest historia pracy kobiet w zakładzie porcelany, z pewnością okaże się bliski sercu społeczności naszej gminy, którą obok historii kolei, ukształtowała praca w Zakładach Porcelany Stołowej „Karolina”.
Dodatkowym atutem wyjazdu jest zaplanowane spotkanie z publicznością, które odbędzie się w teatrze przed przedstawieniem.

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ to spektakl, który w artystyczno-dokumentalny sposób próbuje oddać atmosferę pracy, świetności i upadku zakładów pracy na przykładzie wałbrzyskich fabryk porcelany. Teatr pragnie przywrócić pamięć o cichych bohaterkach zakładów porcelany i zwrócić uwagę, że tożsamość historyczna poprzemysłowych miast bez uwzględnienia kobiecej narracji jest zwyczajnie niepełna i przekłamana. 
PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ zachęca do rozmowy, wzrusza i rozbraja humorem. Różnorodne postacie, w jakie wcielają się świetna Joanna Łaganowska i utalentowany Mikołaj Krzeszowiec, przeprowadzają nas przez niemiecki Dolny Śląsk, fabryki czasów PRL i Polskę po transformacji. Spektakl uzupełniają doskonale znane muzyczne przeboje porywające w barwny świat lat 80.

Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zaplanowany jest na 28 września (wtorek) na godz. 17:00 (planowany powrót do Jaworzyny Śląskiej około godz. 21:30). Koszt wyjazdu to 15 zł/os. (cena biletu wstępu).
Więcej informacji na temat wyjazdu oraz zapisy w Sekretariacie SOKiBP (ul. Wolności 23 b) lub pod nr. tel. 504 088 676.
 
 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30