Aktualności

I Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce

I Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce

13-11-2007

Podsumowaniem obchodów święta odzyskania niepodległości był I Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce, który odbywał się pod hasłem „Dolny Śląsk – moja mała ojczyzna”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie. W konkursie uczestniczyły wszystkie trzy szkoły podstawowe z terenu naszej gminy, które były reprezentowane przez trzyosobowe drużyny.

Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu historii Polski i wiedzy o społeczeństwie, w tym wiedzy o tradycjach, symbolach i świętach naszej Ojczyzny. Część pytań dotyczyła wiadomości z geografii fizycznej, znajomości mapy, flory, fauny Polski. Ponadto uczestnicy quizu zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi legend, przysłów, frazeologizmów, ortografii oraz polskich tańców narodowych.

Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Dolny Śląsk – moja mała ojczyzna” i w związku z tym uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością regionu Dolnego Śląska – zabytków kultury ludowej, zabytków architektonicznych, gwary, zwyczajów, obrzędów oraz wybitnych postaci naszego województwa.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Jaworzyny Śląskiej-Pan Grzegorz Grzegorzewicz, który ufundował dla szkół oraz dla uczestników atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcą Konkursu po zaciętej i równej rywalizacji została Szkoła Podstawowa z Jaworzyny Śląskiej w składzie: Agata Grobelna, Marcin Szumkowski, Tomasz Stuła. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie w składzie: Natalia Bernat, Julia Przestrzelska, Dawid Świtała, a trzecie Szkoła Podstawowa z Pastuchowa, w składzie: Alicja Pawlak, Anna Stelmach, Piotr Chudy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30