Aktualności

Mieszkańcy Witkowa z nowoczesnym placem zabaw

Mieszkańcy Witkowa z nowoczesnym placem zabaw

08-09-2021

Witków to kolejne po Pastuchowie i Starym Jaworowie sołectwo, które może się poszczycić nowoczesnym placem zabaw. Otwarcie obiektu odbyło się w środę 8 września. 

 
W uroczystym otwarciu wzięli udział najmłodsi mieszkańcy wsi, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, sołtys Witkowa Czesława Radomska-Sucholas oraz koordynująca inwestycję Agnieszka Traczykowska.
 
Koszt realizacji inwestycji wyniósł 112 tys. zł. Wykonawcą była firma ROYAL PLAY z Małkini.
 
Do końca września oddane zostaną kolejne place zabaw: przy Przedszkolu Samorządowym w Jaworzynie Śląskiej, w Nowicach oraz zamontowane dodatkowe urządzenia przy ul Westerplatte. W pierwszej połowie października zostanie zrealizowany nowy plac zabaw przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej. 
Kolejne obiekty zostaną zrealizowane do końca roku. W Milikowicach i Tomkowej podpisano już umowy na realizację. W Pasiecznej, Czechach, Nowym Jaworowie, Piotrowicach oraz Pastuchowie przy Szkole Podstawowej zakończyło się postępowanie przetargowe i trwa etap wyłonienia wykonawców. W przypadku Bagieńca trwa oczekiwanie na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego. W Bolesławicach natomiast gmina zabiega o nabycie działki, na której mógłby powstać plac zabaw. Zgłoszenie informacji o chęci sprzedaży działki należy złożyć do Urzędu Miejskiego lub sołtysa Wojciecha Karnieja.
 
Wszystkie place zabaw zostaną oświetlone oraz wyposażone w monitoring.
Na realizację zadania budowy stref rekreacyjnych we wszystkich miejscowościach gmina Jaworzyna Śląska pozyskała kwotę 3,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30