Aktualności

Wnioskuj o pomoc, zmieniaj otoczenie

Wnioskuj o pomoc, zmieniaj otoczenie

09-09-2021

6 września ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim. O dofinansowanie mogą starać się organizacje non-profit. 

 
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane są z obszarami priorytetowymi firmy tj.: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.   
 
Fundusz Toyoty to partnerstwo czterech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz uczniowie kierunku informatyka Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora Funduszu, a fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach finansuje najlepsze pomysły. 
 
W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku, takie jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe.  Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20.000 zł, natomiast całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100.000 zł dla projektów realizowanych w aglomeracji wałbrzyskiej oraz 60.000 zł dla projektów z powiatu oławskiego. Łączna pula grantów to 160 tys. złotych. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy kwietniem a październikiem 2022. 
 
W poniedziałek 13 września o godz. 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oławie oraz we wtorek 14 września o godz. 12:00 w siedzibie Zespołu Szkół Nr 5 przy ul Ogrodowej w Wałbrzychu odbędzie się spotkanie dla organizacji zainteresowanych składaniem wniosku do Funduszu Toyoty. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z zasadami ubiegania się o dotację oraz projektami zrealizowanymi w poprzednich edycjach konkursu grantowego. Szczegółowe informacje dotyczące Funduszu Toyoty znajdują się na dedykowanej stronie funduszu https://fundusztoyoty.pl/. Wniosek online należy złożyć najpóźniej do 3 grudnia. 
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30