Aktualności

To były aktywne i udane wakacje

To były aktywne i udane wakacje

05-09-2021

Zabawy integracyjne, wycieczki, bezpłatne dmuchańce. Ponad 170 dzieci wzięło udział w zajęciach zorganizowanych przez sołectwa i gminę Jaworzyna Śląska w czasie wakacji.

 

Organizacji letnich zajęć podjęło się 11 sołectw. Każde otrzymało na ten cel z budżetu gminy 2 tys. złotych.
Stary Jaworów, Milikowice, Witków, Pasieczna postawiły na wspólną organizację zajęć. Odbywały się one w dwóch turnusach. W pierwszym, w okresie od 12 do 16 lipca, wzięło udział 25 dzieci w wieku 6-10 lat. W drugim, w dniach od 19 do 23 lipca, uczestniczyło 14 dzieci w wieku 11-15 lat. Zajęcia prowadzone były przez wychowawców Annę Hendżak i Alinę Biedroń. Poza zabawami plastycznymi, integracyjnymi, sportowymi dzieci mogły wziąć udział w trzech wycieczkach – do Starej Morawy, gdzie pod opieka ratowników kąpały się w zalewie, plażowały i uczyły podstaw żeglowania; do Stroińskiego Parku Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia” w Stroniu Śląskim, gdzie zwiedzały i poznawały historię rezerwatu, w tym także Jeziorka Zielonego „Daisy”; do Strzegomia na basen odkryty.
 
W zajęciach, które w dniach od 19 do 23 lipca odbywały się w Bagieńcu uczestniczyło 20 dzieci. Najmłodsi nie tylko mogli wziąć udział w zajęciach integracyjnych czy tanecznych, ale też rozwijać swoją kreatywność. Uczyli się chodzić na szczudłach, skakać na kręconce, robić bańki mydlane, skręcać zwierzątka z balonów. Na warsztatach kulinarnych powstały pyszne kolorowe kanapki oraz gofry. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w grillu i zabawie tanecznej. Na najmłodszych w tym czasie czekały darmowe dmuchańce. Opiekunem była Monika Masłowska
 
Jolanta Kumor, pierwsza trenerka Pawła Fajdka, poprowadziła w dniach 19-23 lipca zajęcia dla 19 najmłodszych mieszkańców Piotrowic Świdnickich. Atrakcji nie brakowało. Oprócz zabaw integracyjnych i sportowych dzieci wzięły udział w dwóch wycieczkach – do młyna w Siedlimowicach i Muzeum Broni w Witoszowie. Aktywne Wakacje w Piotrowicach zakończyły się wspólnym grillem.
 
Sołectwa Pastuchów i Czechy postawiły na zajęcia ruchowe i plastyczno-muzyczne. Dzieci uczyły się kroków do piosenki „Chocolate choco choco”, grały w piłkę nożną, zbijanego. Zajęcia odbywało się w dniach od 2 do 6 sierpnia i prowadziła je Magdalena Kołodziejska. W każdym z sołectw w zajęciach wzięło udział 15 dzieci.
 
W sołectwach Bolesławice i Nowice oprócz zabaw sportowych dla dzieci przygotowano także dmuchańce. W Bolesławicach z zajęć skorzystało 20 osób, w Nowicach – 30. W Bolesławicach zabawy odbywały się w dniach 2-6 sierpnia, w Nowicach – w dniach 16-20 sierpnia. Wychowawca była Karolina Ziaja.
 
16 dzieci uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych w Tomkowej w dniach 23-28 sierpnia. Nie zabrakło zabaw sportowych, integracyjnych i wspólnego grilla. Opiekunem była Dominika Górska. 
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30