Aktualności

Dożynki gminne za nami!

Dożynki gminne za nami!

30-08-2021

Wspaniałe stoiska przygotowane przez sołectwa, pomysłowe dekoracje, mnóstwo pysznego jedzenia i dobrej zabawy. Za nami dożynki gminne, które w tym roku odbywały się na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. 


Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej dziękczynnej za zebrane plony. Starosta dożynek Radosław Mentel i starościna - Dorota Domaradzka na ręce burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza oraz jego zastępczyni  Justyny Chrebeli przekazali symboliczny bochen chleba. 
Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczno-rozrywkowy. Na scenie pojawiły się zespoły „Jaworzynianie” i „Goczałkowianie”. W międzyczasie rozegrano tradycyjny Turniej Wsi, w którym pierwsze miejsce zajęły ex aequo sołectwa Piotrowice Świdnickie oraz Pastuchów. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Witków, a trzecie miejsce zajęły sołectwa Milikowice oraz Nowice.
W trakcie dożynek dokonano także oceny stoisk oraz wystawionych na nich potraw. Uznanie komisji konkursowej zdobyły: babeczka warzywna (Bolesławice), zupa gulaszowa (Bagieniec), serek biały (Tomkowa), zupa czosnkowa (Nowice) i chinkali (Piotrowice Świdnickie).
Najładniejsze stoisko dożynkowe, według komisji oceniającej, przygotowało sołectwo Pastuchów, przed Milikowicami (II miejsce) i Starym Jaworowem (III miejsce). Wszystkie nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.
W trakcie trwania dożynek można było także spisać się w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań oraz zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przeciw COVID-19.
O godzinie 18:00 na dożynkowej scenie zaprezentowała się Lady Folk. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do północy.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30