Aktualności

Remont i budowa placów zabaw rozpoczęte

Remont i budowa placów zabaw rozpoczęte

14-07-2021

Rozpoczęła się inwestycja związana z montażem urządzeń zabawowych i sprawnościowych  we wszystkich sołectwach gminy oraz w Jaworzynie Śląskiej finansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo Gmina Jaworzyna Śląska w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” 2021 pozyskała dodatkowe 30 tys. złotych dofinasowania do montażu urządzeń zabawowych i siłowych w Pastuchowie. 

 
W pierwszym etapie wyłoniony został wykonawca robót budowlanych do realizacji siedmiu obiektów placów zabaw w: Pastuchowie na dz. 222/1, Nowicach, Starym Jaworowie, Witkowie, przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, przy Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” ul. Westerplatte Jaworzyna Śląska oraz rozbudowa istniejącego placu zabaw  przy ul. Westerplatte w zakresie montażu urządzeń typu zjazd liniowy i street workout. Rozpoczęły się już prace demontażowe istniejących urządzeń na placu zabaw w Pastuchowie, Witkowie oraz w Nowicach. Trwają również roboty budowlane związane z budową nowego placu w Starym Jaworowie (teren przy boisku szkolnym). Istniejący plac zabaw zostanie zlikwidowany. 
Termin zakończenia realizacji I etapu zaplanowano do września 2021r. Ponadto w przygotowaniu jest przetarg na oświetlenie i monitoring placów zabaw oraz wyłonienie wykonawcy pozostałych placów: w Pastuchowie przy szkole podstawowej, Nowym Jaworowie, Czechach, Tomkowej, Pasiecznej, Milikowicach oraz siłowni zewnętrznych: w Piotrowicach Świdnickich i Nowym Jaworowie. 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30