Aktualności

Dodatkowe 30 tys. zł na sfinansowanie inwestycji budowy placu zabaw w Pastuchowie

Dodatkowe 30 tys. zł na sfinansowanie inwestycji budowy placu zabaw w Pastuchowie

26-06-2021

Dofinansowanie w tej wysokości pozyskała gmina Jaworzyna Śląska z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021” na montaż urządzeń zabawowych i siłowych w Pastuchowie.Wcześniej gmina pozyskała 3 mln 300 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych na montaż urządzeń zabawowych i sprawnościowych we wszystkich sołectwach gminy oraz w Jaworzynie Śląskiej. Realizacja inwestycji już się rozpoczęła. Wyłoniono wykonawcę robót budowlanych w siedmiu lokalizacjach: Pastuchowie na dz. 222/1, Nowicach, Starym Jaworowie, Witkowie, przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, przy Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” ul. Westerplatte oraz na terenie istniejącego placu zabaw  przy ul. Westerplatte, gdzie zostaną zamontowane urządzenia typu zjazd liniowy i street workout.
W Pastuchowie rozpoczęły się już prace demontażowe. Zamontowane tu zostaną urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci, ale też zestaw do ćwiczeń siłowych street workout z elementami urządzeń siłowych i czworobok linowy z mini ścianką wspinaczkową.
Przedsięwzięcie  obejmuje  również zagospodarowanie terenu: wykonanie trawników, ustawienie ławek i koszy na odpady oraz wykonanie nawierzchni z piasku w strefach bezpiecznych urządzeń. Pojawią się także tablice z regulaminem określającym zasady korzystania z terenu i urządzeń jak również tablica informacyjna o projekcie.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30