Aktualności

Czyste Powietrze – weź udział w spotkaniu, uzyskaj potrzebne informacje

Czyste Powietrze – weź udział w spotkaniu, uzyskaj potrzebne informacje

09-06-2021

W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej działa punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Dzięki temu można skorzystać z pomocy pracownika zarówno na etapie składania wniosku, jak i jego rozliczenia. 15 czerwca organizowane jest spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych programem mieszkańców. Wezmą w nim udział pracownicy urzędu oraz WFOŚiGW we Wrocławiu.


Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godz. 12.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Powstańców. Poprowadzą je pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz Radosław Mucha - doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Podczas spotkania omówione zostaną zasady programu i korzyści płynące  z uczestnictwa w programie. 

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Dotację można także uzyskać na prace termomodernizacyjne służące poprawie efektywności energetycznej budynków oraz instalację OZE. Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
 
Szczegółowe informacje na temat Programu Czyste Powietrze można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie
 
Dla osób zainteresowanych, które nie będą mogły wziąć udziału w w/w terminie,  zorganizowane zostanie także spotkanie prowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego w poniedziałek 14 czerwca o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, sala USC. 
W celu uzyskania informacji na temat programu, należy kontaktować się z Katarzyną Stępień pod numerem telefonu (74) 848-93-10 oraz Katarzyną Herbut pod numerem telefonu (74) 848-92-30. Punkt konsultacyjny w którym można uzyskać szczegółowe informacje dla mieszkańców znajduje się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, pokój nr 6 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00.
 
 
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30