Aktualności

„Lokomotywa-Dzieciom” – Dzień Dziecka z Muzeum Kolejnictwa

„Lokomotywa-Dzieciom” – Dzień Dziecka z Muzeum Kolejnictwa

01-06-2021

180 dzieci, wyjątkowa ekspozycja i mnóstwo dobrej zabawy. Uroczystym przecięciem wstęgi zainaugurowano dziś wystawę „Lokomotywa-Dzieciom”, do oglądania której zaprasza Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Z okazji Dnia Dziecka placówka zaprosiła do wspólnego świętowania dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Oprócz zwiedzania wystawy dedykowanej wierszowi „Lokomotywa” Juliana Tuwima, dzieci miały okazję podziwiać całą ekspozycję muzeum oraz dobrze się bawić. O to zadbał artysta Tomasz Marszałek, który wspólnie z dziećmi wyrecytował i pokazał różnymi gestami treść rymowanki. 
Wystawa to autentyczny pociąg złożony z lokomotywy parowej (OKi2-27) oraz 5 wagonów towarowych, zainspirowana wierszem „Lokomotywa” Juliana Tuwima. - To niepowtarzalna okoliczność na poznanie własnego dziedzictwa historii miasta, a przy tym świetna okazja do zabawy. To pierwszy tak duży plener promujący czytelnictwo i muzealnictwo w jednym – informują organizatorzy. 
W uroczystym otwarciu wystawy wziął także udział sekretarz gminy Tomasz Strzałkowski. – Liczę na to, że będziecie się tu dobrze bawić. Szczególnie, że dziś wasze święto – mówił.   
 
Od 1 czerwca ekspozycję mogą podziwiać wszyscy odwiedzający Muzeum Kolejnictwa na Śląsku. 
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30