Aktualności

Spektakl na Dzień Dziecka

Spektakl na Dzień Dziecka

21-05-2021

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zapraszają na plenerowy spektakl familijny „Mama bohatera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic.Przedstawienie odbędzie się 31 maja 2021 r. o godzinie 17:00 przy Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka).
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, jednak szczegóły dotyczące wstępu na przedstawienie będą związane z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w związku z epidemią COVID-19.

W związku z tym podczas wydarzenia obowiązuje:
– nakaz zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami (obowiązek ten nie dotyczy widza lub słuchacza, który ma pod opieką dziecko poniżej 13. roku życia lub osobę wymagającą opieki, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących),
– zakaz spożywania napojów i posiłków.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu konieczne jest także wypełnienie i dostarczenie oświadczenia o aktualnym stanie zdrowia w związku z epidemią COVID-19 :DO POBRANIA TUTAJ (PDF). Oświadczenia będą także dostępne na miejscu wydarzenia przed spektaklem, do podpisania przez rodziców bądź opiekunów prawnych.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, przedstawienie odbędzie się wewnątrz Hali sportowo-edukacyjnej przy 50% zapełnieniu widowni (co drugie miejsce). Wówczas oprócz wymienionych nakazów (dystans, zakaz spożywania posiłków i napojów), będzie również obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust.

Spektakl „Mama bohatera” został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Roberto Malo i Francisco Mateos.
Przewrotna i arcyciekawa „Mama bohatera” nie jest zwykłą bajką, chociaż nie brakuje w niej rycerzy, króla, ogra, goblina, magii i wartkiej akcji. Prawdziwym bohaterem tej opowieści okazuje się pewna nieprzeciętna mama, która wyrusza ze swoim synem (najlepszym szermierzem w królestwie) do Czarnego Kawalera, by w imieniu króla negocjować rozłożenie pewnego długu na dogodne raty.  Oto komiczna niepowtarzalna historia o sile matczynej miłości.
„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst opowieści został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.
 
Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek
Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć
Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
Kostiumy Dorota Hyla
Plakat: Alicja Kocurek
Choreografia: Radosław Lis
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński
Czas trwania: około 50 minut.
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30