Aktualności

Nowe place zabaw już wkrótce

Nowe place zabaw już wkrótce

22-04-2021

Rozpoczynają się prace związane z tworzeniem nowych placów zabaw. Za kwotę 3,3 mln zł pozyskaną z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powstaną nowe miejsca rekreacji we wszystkich miejscowościach Gminy Jaworzyna Śląska. 

 

W środę 21 kwietnia ogłoszony został przetarg na realizację pierwszych siedmiu placów zabaw na terenie naszej gminy. W pierwszy etapie powstaną one w Starym Jaworowie, Nowicach, Witkowie, Pastuchowie, na terenie Przedszkola „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej oraz przy ul. Westerplatte w Jaworzynie Śląskiej. W wyżej wymienionych miejscach, dotychczasowe place zabaw przejdą gruntowną modernizację i rozbudowę. Powstanie również zupełnie nowy plac zabaw w Jaworzynie Śląskiej przy ulicy Jana Pawła II (obok Orlika). 
 
Planowany termin realizacji: III kwartał 2021r.
 
Kolejny etap obejmie budowę i przebudowę placów zabaw w następujących miejscowościach: Pasieczna, Czechy, Nowy Jaworów, Tomkowa, Piotrowice, Pastuchów przy Szkole Podstawowej.
 
Planowany termin rozpisania przetargu: maj/czerwiec 2021 r. 
Planowany termin realizacji: III/IV kwartał 2021 r.
 
Co z pozostałymi miejscowościami?
W Milikowicach i Bagieńcu place zabaw powstaną w nowej lokalizacji. W związku z tym wymagane jest wydanie decyzji o warunkach zabudowy. 
Planowany termin rozpisania przetargu: drugie półrocze 2021 r.
Planowany termin realizacji: w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy.
 
W Bolesławicach brakuje działki gminnej pod lokalizację nowego placu zabaw. Gmina zabiega o pozyskanie stosownego terenu i zwraca się do mieszkańców Bolesławic o możliwość odsprzedaży prywatnej nieruchomości (działki), na której plac zabaw mógłby powstać (około 15 arów).
 
Place zabaw będą dodatkowo oświetlone oraz wyposażone w monitoring.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30