Aktualności

Odbiór drogi i chodnika w Tomkowej

 Odbiór drogi i chodnika w Tomkowej

30-10-2009

Mieszkańcy Tomkowej doczekali się nowej drogi i chodników prowadzących przez całą miejscowość. Dotychczas brak tych drugich był szczególnie odczuwalny. W ramach prac wykonana została również zatoczka autobusowa.

 

W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy oraz zleceniodawcy na czele z władzami Powiatu Świdnickiego oraz Radnym Powiatu z terenu naszej gminy Krzysztofem Sołtysem. Gminę reprezentował Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek i Radna Ewa Kotula.
Inwestycja prowadzona była na drodze powiatowej. Powiat przeznaczył na realizację tego zadania ponad 1,5 ml zł. Do sfinansowania prac dołożyła się również gmina. W ramach zawartego porozumienia wkład gminy wyniósł 200 tys. zł.
- „Cieszy nas współpraca przy realizacji zadania z Burmistrzem Jaworzyny, który wspomógł nas finansowo. Pomoc finansowa cieszy tym bardziej, że jest to jedna z większych inwestycji realizowanych przez Powiat Świdnicki w tym roku”. - mówi Roman Etel - Członek Zarządu Powiatu. „Poprawa infrastruktury drogowej jest dla nas jednym z priorytetów” - dodaje Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.
Odbiorowi przyglądali się również mieszkańcy wsi, którzy przedstawiali swoje spostrzeżenia wykonawcy i zleceniodawcy prac. Dotychczasową nawierzchnię asfaltową we wsi Tomkowa położono pod koniec lat 70-tych. Obecnie oprócz odnawianej drogi, powstały chodniki. Z całą pewnością zwiększy się bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale również pieszych - mówi radna z tej wsi Ewa Kotula.

Odbierany odcinek drogi przebiegający przez Tomkową to tylko jeden z kilku, które będą realizowane. Całość inwestycji obejmuje remont drogi na odcinku Tomkowa – Bolesławice – Nowice – Piotrowice. Ze względu na koszt inwestycji i jej złożoność oraz ogromny zakres robót podzielona została na etapy.

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30